REKLAMA

Uważajcie na parkingu przy McDonald’s. Trzeba pobrać bilet!

REKLAMA

Jedna z klientek płockiego McDonald’s zamieściła na swoim profilu ostrzeżenie z bardzo wymownym zdjęciem opłaty karnej. Okazuje się, że teraz przy placówce można parkować bezpłatnie wyłącznie pod warunkiem pobrania biletu z parkomatu.

– Uważajcie, na parkingu przy Mc Donald’s na Piłsudskiego postawiono parkomaty – napisała na swoim profilu jedna z klientek tej placówki. – Każdy, kto postawi tam samochód, a nie weźmie biletu, dostaje mandat jak tylko przekroczy drzwi Maka. Stoi tam dwóch panów w zwykłym ubraniu, obserwują i wkładają mandaty w przeciągu dosłownie 30 sekund od przekroczenia drzwi – wyjaśniła, zamieszczając zdjęcie opłaty, którą otrzymała.

PowiązaneTematy

Faktycznie, jak sprawdziliśmy, na parkingu McDonald’s przy al. Piłsudskiego stoją teraz tablice oraz parkomaty, na których wielkimi literami jest napis: „Proszę pobrać bilet i umieścić go za przednią szybą”. Podobno parkomat stoi w tym miejscu już jakiś czas.Klienci przeczytają też informację, że parking jest płatny, lecz po pobraniu biletu pierwsza godzina dla klientów McDonald’s jest bezpłatna. Każda kolejna kosztuje 5 zł, natomiast jeśli ktoś nie zauważy tablicy lub ją zignoruje i nie umieści biletu za szybą, za brak ważnego bilety poniesie opłatę 95 zł. Jeśli jednak uiści ją w ciągu 3 dni, opłata maleje do 75 zł.

Prawdopodobnie wprowadzenie parkomatu jest wynikiem parkowania przy MacDonald’s samochodów, które nie należą do klientów tej placówki gastronomicznej, lecz np. pobliskiego ZUS czy uczelni.