Uwaga – zmiany przy cmentarzach w okresie Wszystkich Świętych

0
Podziel się tym:

W okresie Wszystkich Świętych, czyli od 28 października do 2 listopada, w Płocku będzie obowiązywała zmiana organizacji ruchu w pobliżu cmentarzy. 

– Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do poleceń służb, kierujących ruchem oraz znaków drogowych, wprowadzających tymczasową organizację ruchu w dniach 28 października – 2 listopada br. – informuje Pełnomocnik ds. transportu publicznego i inżynierii ruchu drogowego, Jacek Ambroziak. – Zwracamy się z prośbą do osób odwiedzających płockie cmentarze, aby korzystały z autobusów Komunikacji Miejskiej, która przygotowała linie specjalne.

Cmentarz Komunalny przy ul. Bielskiej

cmentarz_komunalnyZmieniona organizacja ruchu na ul. Bielskiej i ul. Sierpeckiej będzie funkcjonowała od godziny 18.00 w dniu 28 października (piątek) do 2 listopada (środa) do godzin wieczornych. Na ul. Bielskiej na jezdni i na poboczach na odcinku od ul. Jędrzejewo do drogi powiatowej nr 5201W (kierunek na Zągoty i Sierpc), a także na ul. Sierpeckiej do skrzyżowania z ul. Krzywą będzie obowiązywał obustronnie zakaz zatrzymywania się. Cały odcinek ulicy Bielskiej zawarty między skrzyżowaniami z ul. Jędrzejewo i drogą nr 5201W oraz ul. Sierpecka do skrzyżowania z ul. Krzywą zostanie odgrodzony obustronnie od jezdni taśmami biało-czerwonymi. Na ulicy Sierpeckiej (przy posesji nr 1) będzie obowiązywał zakaz ruchu w obu kierunkach (B-1). Porządku na wysepce przy bramie głównej cmentarza oraz na ciągach pieszych, gdzie obowiązuje całkowity zakaz handlu, pilnować będzie Policja.

Komunikacja Miejska uruchomi w dniach 29 października – 1 listopada specjalne linie obsługujące cmentarz komunalny. Przystanek tych linii będzie zlokalizowany przy bramie głównej cmentarza.

Dla pojazdów wracających z cmentarza (oprócz autobusów KM-Płock i PKS) zalecamy kierowanie się w ulicę Wiadukt – przy skrzyżowaniu zostanie ustawiona tablica kierująca z napisem „Zalecany objazd do centrum miasta” i strzałką w prawo. Przy dojeździe do bramy głównej cmentarza będzie obowiązywał zakaz ruchu z wyjątkiem autobusów KM i samochodów obsługi cmentarza, które będą na bieżąco wywoziły śmieci.

Pojazdy powyżej 16 ton jadące przez Płock tranzytem od strony Ciechanowa i od strony Kutna będą kierowane w dniach 28.10-2.11.2016 r. na objazd przez Boryszewo Nowe. Skrzyżowanie dróg 5203W i 2938W będzie objęte specjalnym nadzorem policji.

Parkingi i zatrzymywanie pojazdów

Dla osób udających się na Cmentarz Komunalny zostaną udostępnione trzy parkingi:

1. Stały parking po stronie północnej od głównej bramy cmentarza dla około 400 pojazdów. Na parkingu będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy. Są na nim wyznaczone miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych zaraz za pętlą autobusową.

2. Parking trawiasty po stronie południowej od głównej bramy cmentarza. Przez parking zostanie wyznaczona droga jednokierunkowa z wyjazdem w ulicę Bielską. Uwaga! Na terenie parkingu będzie obowiązywał także ruch jednokierunkowy.

3. Parking trawiasty dla pojazdów osobowych za stacją benzynową ORLEN będzie funkcjonował. Na wszystkich parkingach obowiązuje całkowity zakaz handlu pod karą administracyjną. 

Cmentarze przy al. Kobylińskiego

Aleja Kobylińskiego będzie zamknięta na odcinku od ul. Łukasiewicza do ul. Topolowej od godz. 5.00:

  • w sobotę, 29 października do godzin wieczornych,
  • w niedzielę, 30 października do godzin wieczornych,
  • we wtorek, 1 listopada 2016 r. do godzin wieczornych.

cmentarz_kobylinskiegoW tym czasie będą obowiązywały objazdy ulicami Łukasiewicza, Nowowiejskiego, Kazimierza Wielkiego, Dobrzyńska oraz ulicami Łukasiewicza, Miodową i Mościckiego. Na południowej jezdni Al. Kobylińskiego zostanie wyznaczony dodatkowy parking. Jezdnia ta na odcinku od ul. Łukasiewicza do ul. Bielskiej będzie zamknięta dla ruchu od 29 października od 5.00 do godzin wieczornych w dniu 30 października oraz od godz. 5.00 1 listopada do godzin wieczornych. Na ul. Topolowej będzie obowiązywał obustronny zakaz zatrzymywania pojazdów. Są wyznaczone miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych na parkingu przy basenie.

Uwaga! Handlujący przy cmentarzu będą mogli dostarczyć towar na stragany w dniach 29 października, 30 października i 1 listopada tylko do godz. 5 wjazdem od ul. Topolowej.

Uwaga! W poniedziałek, 31 października, nie obowiązuje czasowa organizacja ruchu. Aleja Kobylińskiego będzie przejezdna.

Parkingi i zatrzymywanie pojazdów

Będzie można parkować pojazdy:

  • na terenie utwardzonym między cmentarzem, a ul. Bartniczą,
  • na parkingach przy basenie w Al. Kobylińskiego i przy skrzyżowaniu z ul. Skłodowskiej,
  • na południowej jezdni Al. Kobylińskiego zawartej między skrzyżowaniami z ul. Łukasiewicza i ul. Bielską – jezdnia ta będzie zamknięta dla ruchu (parking) w godz. od 5.00 w dniu 29 października (sobota), 30 października (niedziela), 1 listopada (wtorek) do godzin wieczornych. W dniu 31 października (poniedziałek) al. Kobylińskiego będzie przejezdna (nie będzie parkingu na jezdni południowej).

Uwaga! Nie będzie dopuszczone parkowanie na ul. Łukasiewicza po stronie cmentarza. Porządku na parkingach pilnować będzie Straż Miejska.

Cmentarz w Radziwiu

cmentarz_radziwieUlica Spokojna jest jednokierunkowa w stronę ul. Kolejowej. Dwukierunkowa pozostanie ul. Krakówka, wzdłuż której będą parkowane samochody, ale tylko po stronie przeciwnej do cmentarza.

Po stronie cmentarza będzie obowiązywał zakaz postoju, ale tylko do ul. Spokojnej. Wskazany będzie dodatkowy parking na terenie posesji kościelnej. Oznakowanie i czasowa organizacja ruchu będzie obowiązywać od 27 października (czwartek) do 2 listopada (środa).

Cmentarz w Imielnicy

Zmieniona organizacja ruchu będzie obowiązywać od godz. 5 w dniu 28 października (piątek) do 2 listopada (środa). Zakaz parkowania będzie obowiązywał na ul. Harcerskiej na odcinku od ul. Łamanej do ul. Sielskiej. Parkowanie pojazdów będzie możliwe na bocznych ulicach oraz na poboczu ul. Harcerskiej po stronie cmentarza – przy skrzyżowaniu z ul. Sielską. 

Cmentarz przy ul. Norbertańskiej

Czasowa organizacja ruchu będzie obowiązywać w dniach 29 października – 1 listopada. Parkowanie pojazdów w dniach: 29 października (sobota), 30 października (niedziela) oraz 1 listopada (wtorek) będzie możliwe na jednokierunkowych ulicach: Dębowej i Klonowej. Dodatkowo zostanie udostępniony w dniach 29-30 października i 1 listopada parking przy Zespole Szkół Technicznych w al. Kilińskiego oraz na istniejącym parkingu dla  autobusów przy ul. Norbertańskiej. Porządku na parkingach pilnować będzie Straż Miejska.

Cmentarz przy ul. Świętej Siostry Faustyny, cmentarz przy ul. Sierpeckiej oraz cmentarz przy ul. Gościniec – bez dodatkowej zmiany organizacji ruchu.

Patronat i artykuły sponsorowane w PetroNews.pl


Warto Przeczytać

Okiem Robaka korespondent
0

Podziel się tym:

Płock to niewątpliwie wyjątkowe miejsce, nie tylko ze względu na swe niezwykle malownicze położenie, ale…

Nauka i Edukacja Fot. Marek Opal
2

Podziel się tym:

Napotykamy na nie przypadkiem. Czasem mijamy codziennie, nie wiedząc jaka historia kryje się za murami…

Rentgen Rentgen teatr (25)
0

Podziel się tym:

Za kulisami musimy się zmieścić z rekwizytorami, montażystami, elektrykami i aktorami.  Ale i tak jest…

Biznes i Gospodarka plocki_grzybek_dawniej
2

Podziel się tym:

Potocznie „Grzybek” – sklepik spożywczy na terenie Szpitala św. Trójcy w Płocku. XVIII-wieczny budynek, zbudowany…

Nauka i Edukacja Stary Płock (8)
4

Podziel się tym:

Na te zdjęcia trafiliśmy przypadkiem. Z zapartym tchem obserwowaliśmy film, złożony ze starych fotografii Romana…

Płocka Kuchnia Elżbieta Gapińska
0

Podziel się tym:

Kto gotuje obiady w domu Elżbiety Gapińskiej? A może bardziej smakują jej dania serwowane w…


Ostatnie Informacje

Bezpieczeństwo
0
Ścięty sygnalizator na 1 Maja
Podziel się tym:

W sobotnią noc w Płocku doszło do zderzenia dwóch aut. Dodatkowo w kolizji ucierpiał sygnalizator. O zdarzeniu, które miało miejsce…

Alternatywne
0
Wielkie rolkowanie w Mikołajki. Za darmo!
Podziel się tym:

Tomasz Araucz, płocki mistrz rolek, znów przygotował dla miłośników tej dyscypliny atrakcje. Tym razem zaprasza na Rolkowe Mikołajki. Już w…

Bezpieczeństwo
0
Gala płockich ratowników – przyznano wiele odznaczeń
Podziel się tym:

Po raz kolejny płocki WOPR podziękował swoim ratownikom, współpracownikom, przyjaciołom i sponsorom, wręczając odznaki honorowe, krzyże oraz odznaczenia. Ochotnicy, którzy…

Sponsorowane
0
Mikołajkowa promocja w Klinika La Perla – sprawdź!
Podziel się tym:

Mikołajki coraz bliżej. Z tej okazji Beauty Box by Klinika La Perla przygotowała niespodziankę dla swoich klientów. W hotelu Dębowa Góra, w…

Piłka Nożna
0
Wisła Płock nie poddała się w Warszawie. Remis z Legią
Podziel się tym:

Ten wynik, choć remisowy, zdecydowanie cieszy kibiców płockiej drużyny piłki nożnej. Choć początek meczu to duża przewaga Legii, Nafciarze w…

Nauka i Edukacja
0
Uczniowie IV LO: – Pomożecie? Odpowiedzcie jak robotnicy Gierkowi…
Podziel się tym:

Mówi się, że młodzi ludzie nie mają zapału do tworzenia. Że są bierni, zamknięci w swoim własnym, wirtualnym świecie. Mówi…

Polityka i Politycy
0
Radny Aleksandrowicz: Mniej turystów, mniej studentów, a opieka zdrowotna to w większości hospicja
Podziel się tym:

Ciekawymi spostrzeżeniami po lekturze przygotowanego przez urząd miasta sprawozdania z realizacji Strategii Zrównoważonego Rozwoju Miasta Płocka, podzielił się na ostatniej…

Rodzina i Społeczeństwo
0
Wylicytuj koszulkę z autografem – pomóż płockim dzieciom!
Podziel się tym:

Płoccy Moto Mikołaje przygotowują na święta 100 paczek dla dzieci. Po raz pierwszy w historii tej akcji pojawiły się też specjalne koszulki…

Rodzina i Społeczeństwo
0
“Przygarnij psiaka” – pomagamy lokatorom płockiego schroniska, odc. 20
Podziel się tym:

Jest najlepszym przyjacielem człowieka. Niestety, człowiek bywa jego najgorszym wrogiem. W naszym cyklu “Przygarnij psiaka” zajrzymy do płockiego schroniska dla…

Bezpieczeństwo
0
1500 osób poszkodowanych przez oszustów
Podziel się tym:

Oszuści grasują w całej Polsce. Nie oszczędzili też Płocka i okolicznych gmin województwa mazowieckiego, gdzie działają z sympatycznym uśmiechem na…