Uwaga – zmiany przy cmentarzach w okresie Wszystkich Świętych

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W okresie Wszystkich Świętych, czyli od 28 października do 2 listopada, w Płocku będzie obowiązywała zmiana organizacji ruchu w pobliżu cmentarzy. 

– Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do poleceń służb, kierujących ruchem oraz znaków drogowych, wprowadzających tymczasową organizację ruchu w dniach 28 października – 2 listopada br. – informuje Pełnomocnik ds. transportu publicznego i inżynierii ruchu drogowego, Jacek Ambroziak. – Zwracamy się z prośbą do osób odwiedzających płockie cmentarze, aby korzystały z autobusów Komunikacji Miejskiej, która przygotowała linie specjalne.

Cmentarz Komunalny przy ul. Bielskiej

cmentarz_komunalnyZmieniona organizacja ruchu na ul. Bielskiej i ul. Sierpeckiej będzie funkcjonowała od godziny 18.00 w dniu 28 października (piątek) do 2 listopada (środa) do godzin wieczornych. Na ul. Bielskiej na jezdni i na poboczach na odcinku od ul. Jędrzejewo do drogi powiatowej nr 5201W (kierunek na Zągoty i Sierpc), a także na ul. Sierpeckiej do skrzyżowania z ul. Krzywą będzie obowiązywał obustronnie zakaz zatrzymywania się. Cały odcinek ulicy Bielskiej zawarty między skrzyżowaniami z ul. Jędrzejewo i drogą nr 5201W oraz ul. Sierpecka do skrzyżowania z ul. Krzywą zostanie odgrodzony obustronnie od jezdni taśmami biało-czerwonymi. Na ulicy Sierpeckiej (przy posesji nr 1) będzie obowiązywał zakaz ruchu w obu kierunkach (B-1). Porządku na wysepce przy bramie głównej cmentarza oraz na ciągach pieszych, gdzie obowiązuje całkowity zakaz handlu, pilnować będzie Policja.

Komunikacja Miejska uruchomi w dniach 29 października – 1 listopada specjalne linie obsługujące cmentarz komunalny. Przystanek tych linii będzie zlokalizowany przy bramie głównej cmentarza.

Dla pojazdów wracających z cmentarza (oprócz autobusów KM-Płock i PKS) zalecamy kierowanie się w ulicę Wiadukt – przy skrzyżowaniu zostanie ustawiona tablica kierująca z napisem „Zalecany objazd do centrum miasta” i strzałką w prawo. Przy dojeździe do bramy głównej cmentarza będzie obowiązywał zakaz ruchu z wyjątkiem autobusów KM i samochodów obsługi cmentarza, które będą na bieżąco wywoziły śmieci.

Pojazdy powyżej 16 ton jadące przez Płock tranzytem od strony Ciechanowa i od strony Kutna będą kierowane w dniach 28.10-2.11.2016 r. na objazd przez Boryszewo Nowe. Skrzyżowanie dróg 5203W i 2938W będzie objęte specjalnym nadzorem policji.

Parkingi i zatrzymywanie pojazdów

Dla osób udających się na Cmentarz Komunalny zostaną udostępnione trzy parkingi:

1. Stały parking po stronie północnej od głównej bramy cmentarza dla około 400 pojazdów. Na parkingu będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy. Są na nim wyznaczone miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych zaraz za pętlą autobusową.

2. Parking trawiasty po stronie południowej od głównej bramy cmentarza. Przez parking zostanie wyznaczona droga jednokierunkowa z wyjazdem w ulicę Bielską. Uwaga! Na terenie parkingu będzie obowiązywał także ruch jednokierunkowy.

3. Parking trawiasty dla pojazdów osobowych za stacją benzynową ORLEN będzie funkcjonował. Na wszystkich parkingach obowiązuje całkowity zakaz handlu pod karą administracyjną. 

Cmentarze przy al. Kobylińskiego

Aleja Kobylińskiego będzie zamknięta na odcinku od ul. Łukasiewicza do ul. Topolowej od godz. 5.00:

  • w sobotę, 29 października do godzin wieczornych,
  • w niedzielę, 30 października do godzin wieczornych,
  • we wtorek, 1 listopada 2016 r. do godzin wieczornych.

cmentarz_kobylinskiegoW tym czasie będą obowiązywały objazdy ulicami Łukasiewicza, Nowowiejskiego, Kazimierza Wielkiego, Dobrzyńska oraz ulicami Łukasiewicza, Miodową i Mościckiego. Na południowej jezdni Al. Kobylińskiego zostanie wyznaczony dodatkowy parking. Jezdnia ta na odcinku od ul. Łukasiewicza do ul. Bielskiej będzie zamknięta dla ruchu od 29 października od 5.00 do godzin wieczornych w dniu 30 października oraz od godz. 5.00 1 listopada do godzin wieczornych. Na ul. Topolowej będzie obowiązywał obustronny zakaz zatrzymywania pojazdów. Są wyznaczone miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych na parkingu przy basenie.

Uwaga! Handlujący przy cmentarzu będą mogli dostarczyć towar na stragany w dniach 29 października, 30 października i 1 listopada tylko do godz. 5 wjazdem od ul. Topolowej.

Uwaga! W poniedziałek, 31 października, nie obowiązuje czasowa organizacja ruchu. Aleja Kobylińskiego będzie przejezdna.

Parkingi i zatrzymywanie pojazdów

Będzie można parkować pojazdy:

  • na terenie utwardzonym między cmentarzem, a ul. Bartniczą,
  • na parkingach przy basenie w Al. Kobylińskiego i przy skrzyżowaniu z ul. Skłodowskiej,
  • na południowej jezdni Al. Kobylińskiego zawartej między skrzyżowaniami z ul. Łukasiewicza i ul. Bielską – jezdnia ta będzie zamknięta dla ruchu (parking) w godz. od 5.00 w dniu 29 października (sobota), 30 października (niedziela), 1 listopada (wtorek) do godzin wieczornych. W dniu 31 października (poniedziałek) al. Kobylińskiego będzie przejezdna (nie będzie parkingu na jezdni południowej).

Uwaga! Nie będzie dopuszczone parkowanie na ul. Łukasiewicza po stronie cmentarza. Porządku na parkingach pilnować będzie Straż Miejska.

Cmentarz w Radziwiu

cmentarz_radziwieUlica Spokojna jest jednokierunkowa w stronę ul. Kolejowej. Dwukierunkowa pozostanie ul. Krakówka, wzdłuż której będą parkowane samochody, ale tylko po stronie przeciwnej do cmentarza.

Po stronie cmentarza będzie obowiązywał zakaz postoju, ale tylko do ul. Spokojnej. Wskazany będzie dodatkowy parking na terenie posesji kościelnej. Oznakowanie i czasowa organizacja ruchu będzie obowiązywać od 27 października (czwartek) do 2 listopada (środa).

Cmentarz w Imielnicy

Zmieniona organizacja ruchu będzie obowiązywać od godz. 5 w dniu 28 października (piątek) do 2 listopada (środa). Zakaz parkowania będzie obowiązywał na ul. Harcerskiej na odcinku od ul. Łamanej do ul. Sielskiej. Parkowanie pojazdów będzie możliwe na bocznych ulicach oraz na poboczu ul. Harcerskiej po stronie cmentarza – przy skrzyżowaniu z ul. Sielską. 

Cmentarz przy ul. Norbertańskiej

Czasowa organizacja ruchu będzie obowiązywać w dniach 29 października – 1 listopada. Parkowanie pojazdów w dniach: 29 października (sobota), 30 października (niedziela) oraz 1 listopada (wtorek) będzie możliwe na jednokierunkowych ulicach: Dębowej i Klonowej. Dodatkowo zostanie udostępniony w dniach 29-30 października i 1 listopada parking przy Zespole Szkół Technicznych w al. Kilińskiego oraz na istniejącym parkingu dla  autobusów przy ul. Norbertańskiej. Porządku na parkingach pilnować będzie Straż Miejska.

Cmentarz przy ul. Świętej Siostry Faustyny, cmentarz przy ul. Sierpeckiej oraz cmentarz przy ul. Gościniec – bez dodatkowej zmiany organizacji ruchu.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji