Uwaga na złodziei – cmentarze pod kontrolą

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W okresie Wszystkich Świętych straż miejska będzie patrolowała cmentarze. Przede wszystkim, chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa odwiedzającym groby. 

Podobnie jak w latach ubiegłych, na kilka dni przed dniem Wszystkich Świętych rejonowi straży miejskiej prowadzą  kontrolę płockich  cmentarzy i terenów do nich przyległych. Podczas tych działań, funkcjonariusze przede wszystkim rozmawiają z zarządcami cmentarzy na temat częstszego wywożenia śmieci. Działania mają na celu wyeliminowanie kradzieży ozdobnych zniczy, stroików, wiązanek, chryzantem, jak również zwrócenie uwagi na nieprawidłowe parkowanie pojazdów w pobliżu cmentarzy.

Uwaga, złodziej!

– W trakcie kontroli cmentarzy strażnicy przypominają osobom sprzątającym groby, aby nie zostawiali na wierzchu bez opieki torebek z dokumentami i pieniędzmi – informuje Jolanta Głowacka, rzecznik SM w Płocku. – Namawiają także do oznakowania donic ze świeżymi kwiatami oraz dużych zniczy, co z pewnością zniechęci złodzieja do ich kradzieży – dodaje.

– Do kontroli cmentarzy przeprowadzanej w godzinach wieczornych i nocą, włączyli się strażnicy z Referatu Patrolowo-Interwencyjnego, ponieważ tylko systematyczne kontrole mogą wyeliminować lub ograniczyć do minimum kradzieże, a potem nielegalny handel stroikami, zniczami i innymi artykułami związanymi z dniem Wszystkich Świętych, szczególnie w okolicach nekropolii, placów targowych oraz głównych ciągów pieszych – mówi Jolanta Głowacka.

Głównym celem prowadzonych działań przez strażników miejskich jest przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa osobom odwiedzającym groby, ale także pieszym, niesienie pomocy osobom oczekującym wsparcia i informacji, reagowanie na wszelkiego rodzaju przypadki zakłócania spokoju i porządku publicznego, np. spożywanie alkoholu i ataki wandalizmu czy zaśmiecania.

– Działania mają zapobiec nieprawidłowemu parkowaniu, rozmieszczaniu stanowisk handlowych bez wymaganych zezwoleń, zapewnienie przejazdu ulicami zlokalizowanymi przy nekropoliach, egzekwowanie wprowadzonych ograniczeń w ruchu drogowym – kończy Jolanta Głowacka.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji