Uwaga na drogach! Jest ślisko i niebezpiecznie

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Poniedziałek zaskoczył kierowców, szczególnie tych, których zwiodła dotychczasowa pogoda, w związku z czym nie wymienili opon na zimowe. Widać to było na płockich drogach od samego rana, kiedy dojazd do pracy czy szkoły mógł zająć znacznie więcej czasu niż zwykle.

Od samego rana otrzymywaliśmy informacje od czytelników o trudnych warunkach na drogach.

– Droga w Płocku, łącząca osiedle Góry z Grabiną od ronda w stronę Płocka wygląda skandalicznie – napisała pani Paulina. – Centymetrowa warstwa lodu (!) dosłownie zalega na asfalcie, ciężarówki stoją w poprzek na podjeździe w Górach. Koszmar, to jest droga miejska! Ja się pytam gdzie są służby?! Żadnej solarki, żadnej piaskarki. Proszę nagłośnić tę sprawę, pierwszy opad śniegu i żeby takie rzeczy się działy? – denerwowała się czytelniczka.

W podobnym tonie wypowiadał się nasz czytelnik.

– Trudno mówić o zaskoczeniu pod koniec listopada! Normalnie wyglądało to tak, że o 2 w nocy piaskarki wyjeżdżały i posypywały piaskiem czy solą drogi. A dzisiaj rano nie widać było żadnej piaskarki! Jeździłem po Płocku przez dwie godziny i dopiero około godz. 8 zauważyłem pierwszą piaskarkę. Czy miasto oszczędza już nawet na odśnieżaniu? To najgorsze zaniedbanie odkąd pamiętam! – zadzwonił zdenerwowany.

– Stoję w korku już od godziny – zadzwonił kolejny czytelnik. – Kolega, który jechał od strony Bielska do Płocka mówi, że tam jest jeszcze gorzej. Jedna sprawa, że kierowcy jeżdżą na letnich oponach, ale co się stało, że przed godziną 8 rano drogi nadal nie są odśnieżone? – pytał.

– Ogromny korek od Słupna – poinformowała nas pani Monika. – Zima pokazała pazurki, 2 km pokonuję w pół godziny – stwierdziła.

– Od rana doszło już do 8 kolizji – potwierdza sytuację Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej policji. – Na drogach panują trudne warunki, warto zachować ostrożność – zaleca.

Tymczasem urząd miasta zapewnia, że służby interweniują już od godz. 20 w niedzielę, 27 listopada, zwalczając śliskość na jezdniach i ostrzega przed trudnymi warunkami na drogach.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji