Underworld i Mikołajki. Co jeszcze w NK Przedwiośnie?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Jak w każdym tygodniu, NoveKino Przedwiośnie zaprasza na premiery filmowe, wydarzenia i stałe cykle. Co czeka kinomaniaków tym razem?

Underworld. Wojny krwi

Od 2 grudnia w NK Przedwiośnie emitowany będzie film “Underworld. Wojny krwi”.

Niezwyciężona Selene powraca. Tym razem ma jednak przeciw sobie cały świat. Zarówno zdesperowanych Lykanów, z którymi Wampiry od setek lat toczą krwawą wojnę, jak i Wampiry, które w zdradzieckim spisku skazują Selene na bratobójczą wojnę.

Piąta odsłona popularnej serii, łączącej horror, fantasy i kino akcji, ma pewną przewagę nad dotychczasowymi częściami. Jest bardziej mroczna, garściami sięga do spuścizny średniowiecza, a do tego całość wyreżyserowała kobieta. To o tyle ważne, że przecież główną postacią serii jest również kobieta – Selene (Kate Beckinsale). I właśnie to połączenie pozwoliło pokazać Selene zupełnie na nowo. Jako postać mityczną, legendarną i naprawdę nieustraszoną.

– Za każdym razem staram się wpleść w tę postać coś, co pozwoli widzom zobaczyć rozwój. Owszem, to wciąż Selene, wciąż w podobnych kostiumach, ale za każdym razem jest trochę inna – opowiada Kate Beckinsale, wcielająca się w postać Selene.

Kubo i dwie struny

To zdecydowanie jedna z najpiękniejszych animacji w historii kina. Poruszająca i mądra jest nie tylko historia opowiedziana w filmie. „Kubo i dwie struny” to przede wszystkim piękne rysunki i znakomity, nieczęsto spotykany w dzisiejszych czasach sposób animowania. Nie dziwi więc, że film, który w kinach zobaczymy 2 grudnia, otrzymał 10 nominacji do prestiżowej nagrody Annie.

Film ma szansę na statuetki m.in. w kategoriach: najlepszy film, najlepsza reżyseria, najlepsza animacja, najlepsze efekty wizualne, najlepsza obsada oraz w większości kategorii technicznych.

Obraz „Kubo i dwie struny” wyprodukowała słynna wytwórnia LAIKA, skupiająca najlepszych animatorów, produkująca animacje o wysokim poziomie artystycznym. Do tej pory dzięki wytwórni mogliśmy zobaczyć takie filmy, jak „Koralina i tajemnicze drzwi”, „Pudłaki” czy „ParaNorman”.

Bajkoranki – Szajbus i pingwiny

W piątek, 2 grudnia zapraszamy również na Bajkoranki i seans filmu “Szajbus i pingwiny”. Pokaz odbędzie się o godzinie 11, bilety są w cenie 10 złotych. Po seansie zapraszamy na warsztaty teatralne, przygotowane przez Teatr Form Wielu: “Głos w teatrze” – Głos jako środek wyrazu, naśladowanie dźwięków zwierząt i otaczającego świata, ćwiczenia oddechowe. Podczas seansu zostaną rozlosowane nagrody na zasadach Happy Seats.

“Szajbus i pingwiny” to animacja dla dzieci. Inwazja żarłocznych lisów staje się zmorą mieszkańców małego miasteczka w Południowej Australii i grozi zamknięciem głównej lokalnej atrakcji turystycznej – wyspy Fairy Penguins. Pingwiny mogą stracić życie, zaś pracujący tam strażnicy – pracę. Zawzięty farmer, wspierany przez 9-letnią wnuczkę, chce za wszelką cenę odwrócić bieg wydarzeń. Z pomocą, zupełnie nieoczekiwanie, przychodzi jego owczarek, który do tej pory specjalizował się w psotach i nie radził sobie nawet z pilnowaniem kurczaków.

Spotkania Filmowe – Wróble

W poniedziałek, 5 grudnia, zapraszamy na Spotkania Filmowe i pokaz filmu “Wróble” napisy. Seans odbędzie się o godzinie 18.30. Bilety w cenie 15 złotych. Przed seansem NK Przedwiośnie zaprasza na herbatę i ciastko.

“Wróble” – Matka Ariego postanawia wyjechać z nowym mężem do Afryki. Syna wysyła na północ, pod opiekę ojca, choć ci nie widzieli się od sześciu lat. Teraz właściwie muszą poznać się na nowo. Nie jest to proste, a ojciec niczego nie ułatwia. Bardziej od syna interesuje go alkohol i nieustanne balangi. Zdołał już zresztą stracić na to rodzinny majątek.

Położona nad fiordami prowincjonalna dziura, do jakiej trafił Ari to miejsce jego dzieciństwa. Niewielu jego znajomych z tamtego czasu tu zostało, ale jest ta najważniejsza osoba, którą darzył największą sympatią, Lara. Dziewczynę ucieszył powrót Ariego, a jego ponowne spotkanie z nią po latach. Ale co z tego, kiedy Lara związana jest teraz z zaborczym Einarem.

Mikołajki w NK Przedwiośnie

4 i 6 grudnia zapraszamy na Mikołajki do NK Przedwiośnie. W repertuarze:

 • VAIANA. SKARB OCEANU 2D ORAZ 3D dubbing,
 • KUBO I DWIE STRUNY dubbing
 • WILK W OWCZEJ SKÓRZE 2 D i 3D dubbing
 • TROLLE dubbing.

W tych dniach odbędą się również warsztaty, animacje i spektakl teatralny “Mikołaj potrzebny od zaraz” przygotowane przez Teatr Form Wielu. Na widzów będą czekać również słodkie niespodzianki i konkursy Happy Seats.

Pozostałe propozycje repertuarowe:

 • “Pitbull. Niebezpieczne kobiety” – Młode policjantki, “Zuza” i “Jadźka” dołączają do Pitbulla. Dziewczyny oprócz zmagań w życiu prywatnym muszą stawić czoła przestępczemu światu.
 • “Zły Mikołaj 2” napisy – Willie i Marcus ponownie łączą swe siły. Tym razem planują obrabować chicagowską centralę fundacji charytatywnej.
 • “Zaćma” – Historia spotkania Kardynała Stefana Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia z Julią Brystygierową, jedną z najbardziej niesławnych postaci powojennej Polski.
 • “Vaiana. Skarb oceanu” dubbing 2D i 3D – Nastolatka, chcąc dopełnić dzieła swych przodków, wyrusza w niebezpieczną misję po oceanie, by odnaleźć legendarną wyspę.
 • “Trolle” dubbing – Podczas zabawy trolli zjawia się tajemniczy gigant.
 • “Wilk w owczej skórze” dubbing 2D i 3D – Szary, syn przywódcy stada wilków, przez niefortunne zaklęcie budzi się w owczej skórze.
 • Specjalne seanse dla grup “Za niebieskimi drzwiami” – Łukasz odkrywa, że niebieskie drzwi w jego pokoju prowadzą do innej rzeczywistości.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji