Ultimate Frisbee znów rzuci talerzem

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Już w najbliższy weekend na Stadionie Miejskim w Płocku odbędzie się kolejna, trzecia edycja ogólnopolskiego turnieju Ultimate Frisbee. To wciąż świeża i mało popularna dyscyplina sportowa, jednak z pewnością warto zwrócić na nią uwagę. Każda edycja cieszy się popularnością, a chętnych wciąż przybywa.

13 i 14 sierpnia fascynaci latających dysków ponownie będą mieli okazje do spotkania. Udział w zawodach zapowiedziało już 10 drużyn. Łącznie zobaczymy 120 zawodników ze Szczecina, Gdańska, Chełmna, Bydgoszczy, Warszawy, Wrocławia oraz z Płocka.

W sobotę (13 sierpnia) pomiędzy meczami przewidziane jest mnóstwo atrakcji oraz konkursów pull’i, czyli najdalszych rzutów dyskiem oraz layotów, czyli najefektowniejszych rzutów z poświęceniem za dyskiem. Kolejnym dodatkiem, który urozmaici imprezę będzie możliwość spróbowania swoich sil w slickline, polegającym na chodzeniu po specjalnej taśmie zawieszonej na wysokości.

PlakatPrzypomnijmy, że Ultimate Frisbee to gra zespołowa z użyciem frisbee (dysku), łącząca w sobie elementy koszykówki, piłki nożnej, piłki ręcznej oraz rugby. Jest bardzo dynamiczna, widowiskowa, jednak wymaga od samych uczestników wytrzymałości fizycznej, sprawności i oczywiście zręczności. W każdych rozgrywkach uczestniczą dwie siedmioosobowe drużyny, które kierują się zasadami fair play. Jest to spowodowane przede wszystkim faktem, że w meczach nie biorą udziału sędziowie, a więc wszelkie kwestie sporne zwodnicy muszą rozstrzygać samodzielnie.

Wstęp na imprezę jest bezpłatny. W sobotę rozgrywki rozpoczną się od godziny 9, natomiast w niedzielę od 9.30.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji