Ulica Chopina już otwarta. Jakie dalsze plany?

0

Kierowcy, którzy od końca czerwca br. mieli utrudniony przejazd przez ul. Chopina w Płocku, odetchną z ulgą. W niedzielę po południu wyremontowany odcinek drogi od skrzyżowania z ul. Bielską do skrzyżowania z ul. Obrońców Płocka został otwarty.

Podczas remontu ul. Chopina wykonywane były nie tylko prace nawierzchni. Wodociągi Płockie i Fortum wykonały także renowacje swoich instalacji, a drogowcy układali nowe chodniki, podjazdy, oświetlenie i, oczywiście, nową nawierzchnię.

I właśnie prace nad instalacjami spowodowały opóźnienie w realizacji inwestycji. Pierwotnie bowiem termin zakończenia przewidywano na połowę września. – Potrzebny był aneks terminowy, gdyż w momencie przystąpienia do inwestycji, nie wiedzieliśmy w jakim stanie jest infrastruktura podziemna – wyjaśnił Jacek Terebus, wiceprezydent Płocka. – Okazało się, że z 6 przyłączy, które pierwotnie mieliśmy remontować, ostatecznie remontowaliśmy blisko 40. Odkryty kanał kanalizacji sanitarnej okazał się w kilku miejscach nieszczelny, stąd to opóźnienie – sprecyzował. – Staramy się łączyć inwestycje, aby uniknąć sytuacji, w której wykonamy nawierzchnię, a infrastruktura podziemna pozostanie do remontu – dodał.

Całkowity koszt wykonania przebudowy ul. Chopina wyniósł 1.644.143,08 zł, przy współudziale Wodociągów Płockich (215.250 zł) oraz Fortum Power and Heat Polska Sp. z o.o. (39.975 zł).

– Dobiegła końca ważna inwestycja remontowa – powiedział Andrzej Nowakowski, prezydent Płocka. – To inwestycja, którą około pół roku realizowała firma Strabag. Poza nawierzchnią, Wodociągi Płockie i firma Fortum realizowały swoje prace – stwierdził.

Prezydent przyznał, że był to największy tegoroczny remont, ale w przyszłym roku planowane są kolejne prace drogowe. – Oprócz drugiego etapu obwodnicy Płocka, złożyliśmy wniosek o tzw. schetynówkę [z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych – przyp. red.] na remont ulicy Harcerskiej w Borowiczkach, od kościoła do realizowanego już przez nas fragmentu ul. Harcerskiej. Jeśli pozyskamy te środki, to będziemy remontować ul. Harcerską, jeśli nie, to budżet jest tak skonstruowany, że zrealizujemy prace w ul. Borowickiej – wyjaśnił prezydent Płocka.

Remont ul. Harcerskiej ma kosztować około 6 mln zł, z czego dotacja ma wynieść ok. 3 mln zł.

A na koniec pół żartem… Biorąc pod uwagę, że prezydent Andrzej Nowakowski obchodzi dzisiaj urodziny, życzymy, aby nie tylko tego Chopina dzisiaj otworzył 😉

Podziel się.

Patronat i artykuły sponsorowane w PetroNews.pl


Warto Przeczytać

Płocki Styl Paulina_Snapseed

Jesień zadomowiła się na dobre, co widać chociażby po strojach płocczan. Nasza stylistka Sandra Panuś ponownie wyruszyła na ulice naszego miasta, aby wybrać osoby, które dostosowały się do zmian w pogodzie nie tylko pod kątem chłodniejszej aury, ale i mody. Zobaczcie kolejny odcinek “Płockiego stylu”.


Ostatnie Informacje

Konkursy
Rozdajemy Lekkie Ciacho!

Specjalnie dla czytelników PetroNews, Lekkie Ciacho, które dostarcza płocczanom pyszne desery bez cukru, przekazuje swoje wypieki do spróbowania. Wystarczy przyjść…