REKLAMA

Uczestniczka „Szansy na sukces” uczy muzyki nieopodal Sierpca i tworzy utwory [TELEDYSK]

REKLAMA

Kinga Rutkowska jest nauczycielką muzyki w Zespole Szkół Samorządowych w Zawidzu Kościelnym (powiat sierpecki), a jednocześnie młodą wokalistką, która uczestniczyła w „Szansie na sukces”. Teraz wydała swój pierwszy singiel.

Od najmłodszych lat Kinga Rutkowska z Bieżunia pokazuje, że muzyka jest dla niej najważniejsza. Stale poszerza warsztat wokalny i stawia sobie coraz wyższą poprzeczkę. Uczestniczka „Szansy na Sukces” udowadnia, że trzymając się obranych celów, można zrealizować każde marzenie. Teraz opublikowała swój pierwszy utwór.

Jak przyznaje Kinga, charakteryzuje ją otwartość na nowe doświadczenia. W 2020 roku wyśpiewała sobie wyróżnienie w programie „Szansa na sukces”, w którym wykonywano repertuar Haliny Frąckowiak.

Młoda wokalistka nawiązała współpracę z wytwórnią muzyczną Delphy Records, aby stworzyć swoją pierwszą autorską piosenkę „Jak na imię masz”. Kinga współtworzyła tekst wspólnie z songwriterką Oleną Szczepaniak, za muzykę odpowiadał Piotr Belak, a nagrania realizował Marek Hojda w warszawskim Homar Studio.

– W mojej piosence poruszam aspekt strachu w ludzkim życiu. Uważam, że bardzo często przejmuje on nad człowiekiem kontrolę i nie pozwala kroczyć dalej. Nie należy się poddawać. Powinniśmy poznać swoje wewnętrzne „ja”, aby nauczyć się z nim żyć – mówi Kinga Rutkowska.

Nawiązana współpraca z wytwórnią muzyczną Delphy Records z Warszawy zaowocowała również powstaniem klimatycznego teledysku do utworu. Klip został nakręcony w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu przez Piotra Korytowskiego.Teledysk zachowany jest w stylu „live session”, w pełni odzwierciedlając wokalistkę, dla której bardzo ważna jest w życiu autentyczność.

Trudny początek dorosłego życia

Kinga nauczyła się przezwyciężyć strach, choć nie zawsze było to dla niej łatwe. W wieku 18 lat została mamą. Wówczas wiele osób z jej otoczenia wpływało negatywnie na samoocenę wokalistki i zaburzało jej pewność siebie. Kinga jednak nie poddała się i stale realizowała swoje marzenia, a jak sama podkreśla, to dzięki synkowi stała się artystką.

Na co dzień uczy śpiewu i angażuje się charytatywnie. Wykorzystuje swoją artystyczną duszę, organizując wiele wydarzeń, jak na przykład Ogólnopolski Festiwal Piosenki „Muzyka Otwiera Duszę”, który ma na celu pomoc oraz promocję utalentowanych muzycznie ludzi.

Z pewnością utwór „Jak na imię masz”, nie jest ostatnim autorskim utworem wokalistki. Artystka podkreśla, że proces tworzenia jest procesem niezwykle ekscytującym i na pewno do niego powróci już niedługo.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 2

  1. TakiTam1234 says:

    Nie z Bieżunia, a z Gorzewa

  2. On33 says:

    Nie przemawia ta piosenka bo głos czysty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU