REKLAMA

Uciekał przed kontrolą drogową, został zatrzymany dzięki kamerom nasobnym

REKLAMA

Mieszkaniec Płocka nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekł, sądząc że to koniec sprawy. Jednak policjanci szybko ustalili, kto siedział za kierownicą samochodu.

Do tego zdarzenia doszło w miniony wtorek, 15 listopada około godz. 1 w nocy na ulicy Otolińskiej w Płocku.

PowiązaneTematy

– Policjanci z płockiej drogówki wydali polecenie kierującemu peugeotem, by ten się zatrzymał. Kierowca pojazdu ignorując je, zaczął uciekać. Policjanci od razu podjęli pościg za peugeotem, ale uciekinier zdołał ukryć się między blokami. Mężczyzna trafił jednak na bardzo dociekliwych policjantów, którzy swoją służbę traktują jak powołanie. Od dłuższego czasu pracę ułatwiają im kamery nasobne, które rejestrują każdą przeprowadzaną przez nich interwencję. I tym razem okazały się niezawodne – informuje asp. Krystyna Kowalska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

To właśnie dzięki analizie nagrania zdarzenia oraz sprawnie przeprowadzonym działaniom, już kilkanaście godzin później funkcjonariusze prowadzący sprawę zatrzymali, a następnie doprowadzili do płockiej komendy 28-latka.– Mężczyzna usłyszał już zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej, do którego popełnienia przyznał się. Płocczanin stracił również prawo jazdy, a jego samochód został zabezpieczony na policyjnym parkingu na poczet kary – wyjaśnia asp. Krystyna Kowalska.

Przypominamy, że kierowca, który świadomie zmusi policję do pościgu i nie zatrzyma się do kontroli pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych, popełnia przestępstwo zagrożone karą do pięciu lat więzienia. W takiej sytuacji sąd zakaże mu też prowadzenia pojazdów. Kierowcy, którzy nie stosują się do obowiązujących przepisów i decydują się na ucieczkę przed policjantami popełniają przestępstwo i narażają siebie i innych użytkowników dróg na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU