REKLAMA

Uber w Płocku. Będzie praca i konkurencja w branży?

REKLAMA

Z możliwości Ubera korzysta już kilkaset miast na całym świecie. Teraz obecny jest też w Płocku, który jest 17. miastem w Polsce z tą usługą.

Uber to mobilna aplikacja, która służy do zamawiania usług transportu samochodowego, kojarząc pasażerów z kierowcami zarejestrowanymi w aplikacji. Usługi firmy Uber są dostępne w ponad 500 miastach świata. Teraz, jako 17. miasto w Polsce, do aplikacji dołączył też Płock.

PowiązaneTematy

Dotychczas w Płocku była możliwa jedynie usługa Uber Eats (dostarczanie zakupów), od 27 września natomiast uruchomiono również platformę do zamawiania przejazdów, z której znana jest ta firma. Na czym to polega?

Zarejestrowanie się w aplikacji umożliwia połączenie usług kierowców i pasażerów. Trasa jest z góry ustalana, a pasażer od razu zna cenę przejazdu. Płatności są realizowane za pośrednictwem aplikacji, po dodaniu karty płatniczej lub gotówką. Uber umożliwia też podział kosztów przejazdu ze znajomymi. Po każdym przejeździe użytkownik otrzymuje rachunek na podany podczas rejestracji adres mailowy.

W Polsce po raz pierwszy usługi Ubera ruszyły w 2014 roku w Warszawie, następnie dołączyli do niej mieszkańcy Krakowa, Trójmiasta, Wrocławia, Poznania, Łodzi, Lublina, Bydgoszczy, Rzeszowa, Szczecina, Torunia, Radomia, Kielc, Białegostoku, Częstochowy, Olsztyna i Śląska.

Z okazji uruchomienia aplikacji w Płocku, firma przygotowała promocje, które mają zachęcić płocczan do korzystania z usługi oferowanej za pośrednictwem aplikacji. Wpisując kod WITAJPLOCK, nowi użytkownicy mogą zaoszczędzić 100 zł podczas 5 pierwszych przejazdów (promocja upoważnia do 5 darmowych przejazdów do sumy 20 złotych każdy, w dniach 27.09 – 02.10.2022). Z kolei wpisując kod KOCHAMPLOCK3x50, mieszkańcy mogą skorzystać z 50 proc. promocji na trzy przejazdy (maksymalna wartość promocji na każdy z przejazdów wynosi 10 zł, w dniach 27.09 – 16.10.2022).Aby wykorzystać kod promocyjny, należy:

 1. Pobrać aplikację z AppStore lub Google Play
 2. Uruchomić aplikację i otworzyć zakładkę Portfel, następnie na samym dole po kliknięciu “Dodaj kod promocyjny” wpisać jeden z poniższych kodów
 3. Ustawić miejsce docelowe
 4. Ustawić miejsce odbioru
 5. Zamówić przejazd
 6. Po zatwierdzeniu podróży, użytkownik otrzymuje informacje o kierowcy oraz samochodzie, a także jego bieżącą lokalizację na mapie
 7. Przed wejściem do pojazdu, należy upewnić się, że marka oraz numer rejestracyjny samochodu są takie, jak wyświetlane w aplikacji.

Uber zapewnia, że przejazdy oferowane za pośrednictwem aplikacji są realizowane przez licencjonowanych partnerów, którzy muszą spełnić szereg wymagań, aby dołączyć do platformy. Dodatkowo aplikacja oferuje pasażerom wiele funkcji bezpieczeństwa, w tym:

 • Sprawdź swój przejazd: jeszcze przed przyjazdem pojazdu pasażerowie zawsze znają dane kierowcy, takie jak imię, model samochodu oraz numer rejestracyjny, a każdy przejazd jest monitorowany przez system GPS. Przed każdą podróżą Uber przypomina o sprawdzeniu, czy dane z aplikacji zgadzają się.
 • Udostępnij przejazd zaufanym kontaktom: ta funkcja pozwala udostępnić trasę swojego przejazdu nawet 5 osobom, z listy tzw. Zaufanych Kontaktów. Dzięki temu bliskie osoby zawsze wiedzą, gdzie znajduje się użytkownik, oraz mają dane na temat pojazdu, którym się porusza.
 • Ride Check: Dzięki danym z systemu GPS każdy przejazd za pośrednictwem platformy Uber jest monitorowany również przez funkcję Ride Check. Podczas nieoczekiwanego postoju aplikacja kontaktuje się z pasażerem, by upewnić się, że przerwa w podróży jest planowana. W przypadku niespodziewanej sytuacji aplikacja kieruje użytkowników do specjalnego menu i umożliwia szybki kontakt ze służbami ratunkowymi lub Działem Wsparcia.
 • Centrum Bezpieczeństwa: W trakcie każdego przejazdu użytkownicy mają stały dostęp do wszystkich funkcji w Centrum Bezpieczeństwa. Po naciśnięciu przycisku tarczy użytkownicy mogą udostępnić swój przejazd, zapoznać się z procedurami bezpieczeństwa oraz w razie potrzeby skontaktować się z numerem 112. Aplikacja automatycznie prześle dyżurnemu dane dotyczące pojazdu oraz lokalizacji.
 • Kodeks Społeczności: W celu zadbania o właściwe interakcje w trakcie przejazdów firma stworzyła Kodeks Społeczności Uber. Jest to zbiór zasad przeznaczony dla wszystkich użytkowników platformy, który zobowiązuje do wzajemnego szacunku, dbania o bezpieczeństwo oraz przestrzegania prawa.

W momencie testowania przez nas aplikacji, w Płocku nie było dostępnych pojazdów Ubera. Jak sprawdziliśmy, np. przewidywany koszt z osiedla Góry na Wielką Płytę z kodem promocyjnym wyniósłby 11,53 zł.

Czy nowa usługa będzie konkurencją dla środowiska taxi w Płocku? Niekoniecznie. Jak pokazuje doświadczenie wielu miast, pracownicy taxi również rejestrują się w Uberze. O tym, czy płocczanie będą korzystać z aplikacji, przekonamy się zapewne już wkrótce.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 5

 1. FakeUber says:

  W Płocku też będą gwałcić w uber taxi jak w innych miastach?

 2. Taxi-driver says:

  W Płocku nie ma kierowców Ubera. Usługę można sobie w tym momencie wsadzić w buty. Nie ma możliwości zamówić przejazdu.

 3. Lol says:

  Czy to nie jest przypadkirm ulubiona platforma zboczeńców?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA


 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU