U siebie Mon-Pol nie ma sobie równych

Po domowych zwycięstwach z drużynami KKS Olsztyn, PTS Lider Pruszków oraz Politechniką Gdańską, koszykarkom Mon-Polu przyszło zmierzyć się z zespołem SMS PZKosz Łomianki. Tym razem, podobnie jak we wcześniejszych trzech spotkaniach we własnej hali, płocczanki okazały się bezapelacyjnie lepsze od swoich rywalek i pewnie wygrały 83:63. Dzięki temu zwycięstwu, po 9 ligowych kolejkach, Mon-Pol awansował na 3. pozycję Grupy A 1. ligi koszykówki kobiet.

Sobotni mecz rozpoczął się od szybkiego objęcia prowadzenia przez SMS, który po trzech celnych rzutach prowadził 4:0. Korzystny dla zawodniczek z Łomianek rezultat, nie utrzymywał się jednak długo. Po 3 minutach Mon-Pol doprowadził do wyrównania (4:4), a później stopniowo zwiększał swoją przewagę. Zwiększał do 18. minuty pojedynku, gdy przyjezdne przełamały ich prowadzenie (35:36). SMS prowadził tylko chwilowo, ponieważ do końca drugiej kwarty płocczankom ponownie udało się wyjść na plus (41:40).

Goście walkę próbowali podjąć jeszcze na początku trzeciej kwarty, kiedy w 21. minucie meczu remisowali (43:43). W kolejnych minutach płockie koszykarki zaczęły im odjeżdżać i na dziesięć minut przed końcem meczu wygrywały ośmioma punktami (62:54). Prawdziwą demonstracją siły Mon-Polu, była czwarta kwarta, którą płocczanki wygrały wysoko, bo aż 21 do 9, co pozwoliło w całym spotkaniu osiągnąć dwadzieścia punktów przewagi (83:63) i ostatecznie wygrać w czwartym kolejnym meczu u siebie.

Mon-Pol Płock – SMS PZKosz Łomianki 83:63 (20:16, 21:24, 21:14, 21:9)

Mon-Pol Płock: 6. Sylwia Janas 26 pkt., 7. Lucyna Kotonowicz 13 pkt., 8. Paulina Kutycka 10 pkt., 9. Agata Chaliburda 8 pkt., 12. Patrycja Rucińska 4 pkt., 13. Justyna Pytlarczyk 12 pkt., 14. Karolina Sikorska 8 pkt., 15. Sylwia Gawska, 16. Marlena Deko 2 pkt.