Podziel się tym:

Płoccy szczypiorniści w meczu 1. kolejki VELUX EHF Ligi Mistrzów przegrali z FC Barceloną Lassa. Po zaciętej walce, końcowy wynik brzmiał 23:28.

25 września w Orlen Arenie Nafciarze świetnie rozpoczęli i prowadzili pierwszą połowę spotkania. Kibice zacierali już ręce, spodziewając się wygranej. Orlen Wisła Płock prowadziła już 12:9, jednak w ostatniej minucie tej części spotkania Barcelona trafiła dwa razy i przewaga zmniejszyła się do 12:11. Na dodatek, w wyniku kontuzji Dan-Emila Racoțea musiał pojechać do szpitala na badania.

Druga połowa to przejęcie prowadzenia przez Hiszpanów, którzy szybko doprowadzili do wyniku 12:13. Płoccy szczypiorniści nie poddawali się jednak łatwo i dość wyrównanie walczyli o zwycięstwo. Pomimo starań, w 50. minucie przewaga Barcelony zwiększyła się i tablica pokazała wynik 18:23. Było pewne, że tak łatwo nie da się odrobić tak dużej straty. Ostatecznie Orlen Wisła przegrała inauguracyjny mecz Ligi Mistrzów 23:28.

źródło: sprwislaplock.pl