Tyczkarze i kulomioci już w środę na starówce. Orlen Cup po raz trzeci

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W najbliższą środę na płockim Starym Rynku będzie można podziwiać 20 zawodników z całego świata, którzy rywalizować będą w konkursie skoku o tyczce oraz pchnięciu kulą.

Wszystko to za sprawą trzeciej edycji mitingu lekkoatletycznego Orlen Cup, który zawita do naszego miasta 17 czerwca i planowo rozpocznie się o godzinie 18.

– W tym roku mamy trzeci miting, ale będą również kolejne, czwarty i piąty, jubileuszowy Orlen Cup – zapowiedział wiceprezydent Płocka Roman Siemiątkowski.

Zanim jednak na dobre rozpocznie się rywalizacja najlepszych zawodników, o godzinie 10 przed ratuszem rozpoczną się pokazowe lekkoatletyczne zawody dla dzieci, przy okazji programu “Lekkoatletyka dla każdego”, czyli nowego projektu Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Do Płocka zawita cała czołówka zawodników, a wśród nich pojawią się między innymi kulomioci – powracający po kontuzji Tomasz Majewski, bezapelacyjnie największa gwiazda turnieju, oraz osiągający w tym roku fantastyczne wyniki Jakub Szyszkowski. Z kolei jeśli chodzi o tyczkarzy, to przed płocką publicznością będzie można zobaczyć wracającego do formy Pawła Wojciechowskiego, który po raz pierwszy pojawi się na płockim mitingu, czy też trzeciego na tegorocznych listach światowych Brazylijczyka Thiago Braz da Silva.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji