Trzy wypadki, niewybuch, awaria paralotni… – policyjny weekend

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ostatni weekend czerwca w Płocku oraz na terenie powiatu płockiego przyniósł aż dwadzieścia sześć kolizji oraz trzy wypadki drogowe, w wyniku których pięć osób zostało rannych. 

– W ten weekend wystąpiły trzy wypadki drogowe, kolejno w piątek w Łącku, w sobotę w Płocku i w niedzielę w Bulkowie – powiedział rzecznik płockiej policji, Krzysztof Piasek. – Odnotowano również dwadzieścia sześć kolizji – siedemnaście w Płocku i dziewięć w powiecie. Dodatkowo, na terenie Płocka zatrzymano także dwóch nietrzeźwych kierowców. Natomiast do izby wytrzeźwień płoccy policjanci doprowadzili 37 osób – podsumował.

Piątkowy wypadek zdarzył się w Łącku przy ul. Warszawskiej, gdzie, jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, nieletni rowerzysta wymusił pierwszeństwo kierującemu motorowerem. Obaj poszkodowani doznali obrażeń i zostali przetransportowani do szpitala.

O sobotnim zdarzeniu już pisaliśmy i możecie o nim przeczytać klikając poniżej.

Wypadek na Jachowicza. Ranny motocyklista i nastolatek

Do ostatniego z weekendowych wypadków doszło w niedzielę w Bulkowie.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że samochód zjechał z drogi, po czym uderzył w drzewo i znak drogowy – relacjonował Krzysztof Piasek. W wyniku tego zdarzenia obrażeń doznała jedna osoba. Jednak poza nią w pojeździe były jeszcze trzy nietrzeźwe osoby. Żadna z nich nie przyznała się do kierowania autem, w związku z czym zostali oni zatrzymani w policyjnym areszcie – dodał.

Odnotowano również sześć zgłoszeń o charakterze kryminalnym.

Pierwsze z nich wystąpiło między 23 a 26 czerwca, w Brwilnie (gm. Stara Biała). Właśnie tam doszło do włamania do niezamieszkałych budynków. Wartość strat to około 900 złotych.

W nocy z 25 na 26 czerwca, na al. Jana Pawła II w Płocku uszkodzono szlaban wjazdowy na jedno z osiedli. Poniesione straty szacuje się na 3000 tysiące złotych.

W terminie pomiędzy 25 a 28 czerwca, w Płocku na ulicy Krótkiej włamano się do piwnicy, z której skradziono rower o wartości około 500 złotych.

O zdarzeniu, do którego doszło w piątek, 26 czerwca już pisaliśmy i przeczytacie o nim klikając poniżej.

Niewybuch na Nowym Gulczewie. Pozostałość z bunkrów?

W sobotę, 27 czerwca w Łęgu Kościelnym (gm. Drobin) włamano się do budynku mieszkalnego. Poniesione straty wyniosły około 300 złotych.

Ostatni incydent był nieco niecodzienny. W sobotę na ulicy Łukasiewicza w Płocku, do awaryjnego lądowania, wskutek awarii silnika, zmuszony został paralotniarz. W wyniku tego zdarzenia poszkodowany zwichnął kostkę.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji