Trzeźwo przez Płock

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

15 maja zostały przeprowadzone specjalne działania przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej w Płocku. Miały one na celu wyeliminowanie bądź przynajmniej zmniejszenie liczby pijanych kierowców na płockich drogach. Okazało się jednak, że na blisko 200 przebadanych kierowców, żaden nie był nietrzeźwy.

Dwudziestu płockich policjantów zaangażowanych w akcję pn. “Trzeźwość w przewozie osób” przeprowadziło 199 badań kierowców na obecność alkoholu w wydychanym przez nich powietrzu, w tym 15 kierowców busów i autobusów. Żaden z przebadanych kierowców nie jechał z promilami.

Jednakże patrole po płockich ulicach były również okazją do zwrócenia uwagi na inne wykroczenia, takie jak przekroczenia prędkości, jazda bez zapiętych pasów bezpieczeństwa czy wykroczenia popełniane notorycznie przez pieszych – głównie przechodzenie przez jezdnię poza miejscami do tego wyznaczonymi.

Warto przypomnieć, że prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności oraz skonfiskowanie prawa jazdy na minimum 3 lata.

Urszula Stachurska

Podziel się:

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji