Trener Orlen Wisły selekcjonerem reprezentacji Polski

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Spełniły się przewidywania ekspertów i fanów szczypiorniaka.  Piotr Przybecki, trener Orlen Wisły Płock, został nowym selekcjonerem męskiej kadry biało-czerwonych. Co z dalej Wisłą?

Jak podał Związek Piłki Ręcznej w Polsce, Piotr Przybecki, trener Orlen Wisły Płock, został wybrany nowym selekcjonerem kadry Polski w szczypiorniaku. Jego kontrakt będzie obowiązywał do 2020 roku, a głównym celem jest awans do igrzysk olimpijskich w Tokio.

– Dziękuję za propozycję i zaufanie. To dla mnie zaszczyt, ale też wyzwanie, ciężka praca i duża odpowiedzialność – powiedział tuż po ogłoszeniu decyzji Piotr Przybecki, nowy selekcjoner. – Moim celem jest awansować do igrzysk oraz zbudować silną, zdolną wygrywać z najgroźniejszymi przeciwnikami drużynę – dodał.

Za przyjęcie propozycji dziękuje także związek. W oficjalnym komunikacie ZPRP jest wdzięczny za natychmiastową decyzję, podjętą w ciężkim dla kadry momencie. –  Po czasach lepszych przyszły trudniejsze. Doświadczają tego także narodowe zespoły w innych krajach – tłumaczył Andrzej Kraśnicki, prezes związku. – Jestem przekonany, że uda nam się osiągnąć założone cele – przekonywał.

To bez wątpienia sukces Piotra Przybeckiego. Dla płocczan najważniejszą kwestią pozostaje jednak sytuacja Orlen Wisły. Przybecki od sezonu 2016/2017 jest trenerem wicemistrza Polski i kontrakt ten wciąż obowiązuje.  Jak się okazuje, zarówno Piotr Przybecki, jak i miasto – właściciel SPR Wisły Płock – doszli do porozumienia. Nowy selekcjoner będzie łączył obie funkcje.

Stanowisko w tej sprawie zajął prezydent miasta, Andrzej Nowakowski. Dla niego najważniejsze są sukcesy klubu, nie jest on jednak obojętny na sukcesy kadry – stąd taka decyzja.

– Dla Płocka równie ważne są sukcesy narodowej drużyny – oświadczył prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski. – W takich momentach potrzebne jest wsparcie i integracja, a nie podziały. Wierzę, że nasz trener wniesie w reprezentację siłę, zapał, nowego ducha i jakość oraz razem z drużyną zrealizuje postawione cele – mówił.

Nowy trener prace z drużyną rozpocznie już w pierwszej połowie czerwca. Pierwszym wyzwaniem biało-czerwonych będzie udział w turnieju w Norwegii, a następnie spotkania z Serbią i Rumunią, które zakończą kwalifikacje do mistrzostw Europy 2018.

Źródło: ZPRP
Fot.: SPR Wisła Płock

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji