Traugutta w końcu gotowa

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Do użytku płocczan oddana została ul. Traugutta. Długo wyczekiwany koniec przebudowy tej ważnej dla osiedla Kochanowskiego drogi w końcu nastąpił. – Pomimo wyjątkowo nieprzychylnej aury – udało się – mówił podczas spotkania z dziennikarzami prezydent Andrzej Nowakowski.

Wielka radość dla mieszkańców osiedla Kochanowskiego. Po wielu perturbacjach do użytku płocczan wróciła ul. Traugutta. Jak przyznał podczas konferencji prezydent Płocka, to była trudna do wykonania inwestycja. Zarówno Miejski Zarząd Dróg, jak i wykonawca prac, musieli zmierzyć się z kilkoma przeciwnościami – nie tylko z wyjątkowo humorzastą pogodą.

– Musieliśmy uzyskać zgodę gminy żydowskiej i zmierzyć się z deszczową pogodą przy realizacji tej inwestycji, ale udało się – mówił zebranym prezydent Nowakowski. – Traugutta jest gotowa po wielu latach oczekiwań i mieszkańcy w końcu mogą się z niej cieszyć – dodał po chwili.

Zapomniana przez lata ul. Traugutta przeszła nie lada metamorfozę. Poza nową nawierzchnią zrealizowano przebudowę kanalizacji, powstały nowe chodniki, zatoki postojowe, oświetlenie, trwa też proces dopieszczania terenów zielonych.

– To co ważne, to że zainstalowano energooszczędne oświetlenie LEDowe – wymieniał Andrzej Nowakowski. – Droga jest już niemalże gotowa, trwa już tylko dosiewanie trawy – zadeklarował.

Podczas spotkania z dziennikarzami zapewniono, że poza remontem głównych alteri w Płocku, przebudowywane będą także drogi osiedlowe. Na ten cel w przyszłorocznym budżecie zostanie przeznaczonych pokaźna część środków. Będzie to m.in. ul. Bliska, Swojska, Rozego, Górna czy Zielona.

Podziel się:

3 komentarze

  1. problem polega na tym ,że panowie wykonawcy i urzędnicy nie znają pojęcia etapowanie inwestycji – były takie remonty , które wykończyły zakłady usługowe i sklepy … można inaczej panowie , wystarczy dobra wola i umiejętne planowanie inwestycji drogowej

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji