REKLAMA
REKLAMA

Transparent, oświadczenie szkoły i pikieta „Stop dewiacji”. W Płocku coraz głośniej…

REKLAMA

Nie ustają konsekwencje sprawy Grobu Pańskiego i kłótni proboszcza z przedstawicielem LGBT w Płocku. Po wyklejeniu okolicy kościoła „Tęczową Maryją”, groźbach do obydwu stron konfliktu, teraz kontrowersje przeniosły się do szkoły…

Na ogrodzeniu Zespołu Szkół Ekonomiczno-Kupieckich w Płocku zawisł transparent o treści „Dość lewackiej propagandy w ekonomiku”. To pokłosie konfliktu, który zaistniał w Wielką Sobotę w kościele św. Dominika w Płocku.

Jedną z osób, która w święconki wetknęła tęczowe chorągiewki, jest pracująca w ekonomiku nauczycielka – Monika Niedźwiedzka, coraz bardziej znana w Płocku ze swoich poglądów – zaangażowanie w promocję środowisk LGBT i feminizm. To założycielka lokalnego oddziału Amnesty International w Płocku.

PowiązaneTematy

Prawdopodobnie z tego powodu ktoś powiesił na ogrodzeniu szkoły ogromny transparent, przed którym w poniedziałek, 6 maja, pikietę pod hasłem #StopDewiacji w Płocku organizuje Fundacja Życie i Rodzina oraz Kaja Godek, Pełnomocnik Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Stop aborcji” w 2013 i 2015 roku, kandydatka do Europarlamentu, a także Konfederacja Korwin, Braun, Liroy, Narodowcy.

– Pokazujemy prawdę o homoseksualizmie i politycznym ruchu LGBT! – piszą organizatorzy. – Zapraszamy 6 maja między 7.45 a 9.00 na pikietę #StopDewiacji pod Zespół Szkół Ekonomicznych w Płocku, gdzie pracuje Monika Niedźwiedzka – aktywistka LGBT, która wspólnie z działaczem partii Wiosna rozpoczęła awanturę w kościele św. Dominika w Płocku – informują.

Zapewniają, że chcą informować i edukować o konsekwencjach pozwalania na promocję ideologii LGBT, a na banerach pokażą zagrożenia związane z promocją homoseksualizmu. Zamierzają też apelować do dyrekcji szkoły i kuratorium oświaty o wyciągnięcie konsekwencji wobec Moniki Niedźwiedzkiej. – Stoimy na stanowisku, że osoba propagująca groźną ideologię nie powinna pracować z młodzieżą – twierdzą.

Tymczasem na stronie płockiego ekonomika pojawiło się oświadczenie Rady Pedagogicznej i Dyrekcji Szkoły, w którym placówka odcina się od sporu, dotyczącego wydarzeń w kościele św. Dominika i zapewnia, że transparent jest krzywdzący dla szkoły.

Szanowni Państwo,

W imieniu Zespołu Szkół Ekonomiczno – Kupieckich w Płocku – najstarszej szkoły zawodowej na Mazowszu, wszystkich jego nauczycieli i pracowników, tak obecnych jak i byłych oraz własnym, pragniemy poinformować, iż z głębokim żalem i pewnym niedowierzaniem przyjęliśmy fakt, iż placówka nasza wciągana jest w trwający w debacie publicznej spór dotyczący ostatnich wydarzeń w kościele św. Maksymiliana Kolbego w Płocku. Za szczególnie przykry i przeciwny rzeczywistości uznajemy fakt, iż w dniach ostatnich, na ogrodzeniu naszej placówki nieznani sprawcy zawiesili transparent o nieuprawnionej i krzywdzącej dla nas treści. Szkoła nasza od początków swojego istnienia słynie z krzewienia wartości patriotycznych – jej wychowankowie i pracownicy walczyli i ginęli na wszystkich frontach ostatniej wojny. Imię Handlówki zanieśli pod Monte Cassino, na okręty Polskiej Marynarki Wojennej na Zachodzie, imię Handlówki słychać było również pośród Katyńskich strzałów. Propolskie, ukierunkowane na tradycyjną miłość ojczyzny wychowanie od zawsze pozostaje chlubą Ekonomika, którego sztandar z dumą powiewa na każdej uroczystości patriotycznej w naszym mieście od bez mała 30 lat. Żywa tradycja dawnej Handlówki to także funkcjonujące w szkole Towarzystwo Przyjaciół Armii Krajowej, i fakt, że to właśnie wspaniałej, godnej młodzieży Ekonomika kombatanci z dumą przekazali swój sztandar. Szkoła nasza to jednak nie tylko piękna patriotyczna tradycja, to także kategorycznie przestrzegane wartości prawne i konstytucyjne oraz połączone z otwartością na wszystkich obywateli i dobrowolnością, umiłowanie tradycyjnych polskich wartości religijnych – jako jedna z niewielu szkół uczestniczyliśmy w peregrynacji Relikwii św. Stanisława Kostki, a każdą rocznicową uroczystość szkolną rozpoczynamy od dobrowolnej Mszy Świętej. Mając na uwadze powyższe oraz stojąc na straży dobrego imienia Zespołu Szkół Ekonomiczno – Kupieckich, stanowczo sprzeciwiamy się uchybianiu jego dotychczasowego dorobku oraz insynuacjom, iż szkoła, która zawsze pozostaje neutralna światopoglądowo, krzewiąc natomiast w wychowankach najlepsze patriotyczne wartości, prowadzi jakąkolwiek propagandę. Nieznanych sprawców, prosimy natomiast o zaprzestanie swoich działań i rozwagę, gdyż swoim nieprzemyślanym, wyzutym z wiedzy i bezpodstawnym transparentem, który nie dość, że bezrozumnie powiesi praktycznie na Dębie Pamięci i tablicy poświęconej zamordowanemu w Katyniu Dyrektorowi Naszej Szkoły (a jak wszyscy wiemy akurat za lewactwo tam nie mordowano), szkodzą dobremu imieniu jednej z najbardziej propatriotycznych szkół w naszym regionie i uchybiają jej wychowankom i pracownikom, którzy złożyli głowy w obronie ojczyzny.

Z poważaniem,
Rada Pedagogiczna i Dyrekcja Szkoły