Tragiczny pożar pod Płockiem. Rodzina straciła dom

REKLAMA

W czwartek rodzina, mieszkająca w Białobrzegach (gm. Bodzanów) przeżyła koszmar. Przed godz. 2 w nocy w ich domu wybuchł pożar. W ciągu paru godzin stracili dach nad głową i cały dobytek. Aby odbudować ich dom, zorganizowano zbiórkę pieniędzy.

Do pożaru doszło w nocy, 21 lutego.

– O godzinie 1.45 zostaliśmy zadysponowani do pożaru budynku mieszkalnego w Białobrzegach – informują strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Słupnie. – Do zdarzenia udaliśmy się dwoma zastępami w sile 10 ratowników. Na miejscu zdarzenia zastaliśmy cały budynek w ogniu – wyjaśniają strażacy.

W działaniach udział brały również udział dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 Państwowej Straży Pożarnej w Płocku, jeden zastęp OSP Kanigowo oraz jeden zastęp OSP Białobrzegi. Na miejsce przyjechał też oficer operacyjny z JRG3 PSP Płock.

PowiązaneTematy

Pomimo szybkiej akcji gaśniczej, dom spłonął niemal doszczętnie. Dlatego mieszkaniec wsi Białobrzegi, a jednocześnie radny gminy Bodzanów, Damian Olewnik, postanowił zwrócił się do nas z prośbą o nagłośnienie organizowanej zbiórki na rzecz poszkodowanych mieszkańców.

– Zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie dla rodziny, która w wyniku pożaru w dniu 21 lutego 2019 straciła dach nad głową oraz wszystkie podstawowe dobra materialne do codziennego życia. Koszty odbudowy domu przewyższają możliwości rodziny. Za zebrane pieniądze chcemy odbudować dach i wykonać wszystkie niezbędne prace budowlane, by mogli ponownie zamieszkać w swoim domu – wyjaśnia Damian Olewnik.

Pomoże wsparcie nawet najmniejszą kwotą, którą można wpłacać poprzez stronę POMAGAM.PL.

REKLAMA

Komentarze 7

 1. Mark says:

  Z ubezpieczenia to dostanie na nowe fundamenty. Tyle wypłacają ,że się śmiać chce. Bez pomocy innych nie dadzą rady.

 2. valdas says:

  Tragedia jest oczywista. Ale domy się ubezpiecza a nie organizuje zbiórki. Szkoda bylo 500 zł na rok. Szok. co za bezmyslność. I pewnie na wizytę kominiarza 100 zł na rok tez szkoda, zeby sprawdził kominy i wydał zaswiadczenie ze jest ok.

  • Łukasz says:

   Valdas ty tak na poważnie czy tylko udajesz pierdolnietego zastanów się zanim coś palniesz durniu. A może nie stać było tej rodziny na płacenie ubezpieczenia a po za tym tak jak ktoś wyżej napisał z ubezpieczenia dostali by tyle co kot na płakał debilu

 3. Osp says:

  A co z osp mąkolin? Podobno też byli a o nich cisza. Godnie się pchają do Ksrg i wszędzie byli. Ciekawe czy i też tam. Bo wyciekły informacje od prezesa i naczelnika”bylismy tam“.

 4. On33 says:

  Tragedia dobrze że chociaż szcześliwie nikt nie zginął

 5. Spostrzegawczy says:

  Oficer operacyjny nie x OSP Słupno a z JRG3 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.