To matka zabiła. Nowe szczegóły w sprawie wypadku w Grąbcu

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Niedawno pisaliśmy o wypadku, który miał miejsce w minioną środę, 13 lipca, w miejscowości Grąbiec, koło Sierpca. Roczne dziecko nie żyje, ranne są trzy osoby. Jak sygnalizowali nasi czytelnicy, nie wszystkie okoliczności tej sprawy były jasne. Niestety, policja ujawniła dzisiaj nowe fakty, które całkowicie zmieniają bieg wydarzeń. To matka zabiła dziecko, a zbrodnia ujrzała światło dzienne w momencie wypadku.

Przypomnijmy, że kierująca pojazdem kobieta z nieznanych przyczyn zjechała na przeciwny pas ruchu, zderzyła się z jadącym samochodem ciężarowym scania. Po zderzeniu wjechała do rowu. Kierowca ciężarówki nie miał szczęścia, bo zaraz po tym wydarzeniu na jego naczepę najechał kolejny samochód, marki volvo typu chłodnia. W sumie doszło do zderzenia trzech aut. Oficjalnie policja podała do wiadomości, że w wypadku śmierć poniosło roczne dziecko. Teraz znamy już nowe okoliczności całego wydarzenia.

Śmiertelny wypadek w Grąbcu. Nie żyje dziecko

Jak informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Płocku, Iwona Śmigielska-Kowalska, dziecko nie żyło już w momencie zderzenia.

– Mogę oficjalnie potwierdzić, że roczny chłopiec został zamordowany przez swoją matkę znacznie wcześniej. Kobieta pokłóciła się z bliskimi i w bardzo złym stanie wyjechała z domu wraz z dzieckiem. Mniej więcej w okolicach Szczecina zadała chłopcu dwa ciosy nożem. Te, niestety, okazały się śmiertelne. Po całym zdarzeniu kobieta wyruszyła w dalszą trasę, raczej nie przewidując wypadku. Policjanci, którzy byli na miejscu zdarzenia, znaleźli przy kobiecie nóż, którym zadane były rany kłute. Sprawczyni dziś przyznała się do winy – wyjaśniła rzecznik płockiej prokuratury.

Póki co, nie wiadomo jeszcze, czy kobieta była niepoczytalna w momencie dokonania zbrodni. Będą w tej sprawie prowadzone badania i testy psychologiczne. Wstępnie kobieta usłyszała dwa zarzuty: zabójstwa oraz spowodowania wypadku. Jest oficjalnie uznana za osobę podejrzaną i może zostać tymczasowo aresztowana. Jeśli prokurator uzna, że w momencie zabójstwa nie zdawała sobie sprawy i nie była świadoma swoich czynów, to jej sprawa zostanie rozpatrzona indywidualnie. Natomiast jeśli okaże się, że zbrodni dokonała świadomie, może grozić jej kara pozbawienia wolności od lat 8 do nawet dożywocia.

Warto również dodać, że do Polski przyjechał mąż kobiety i jednocześnie ojciec dziecka. Jak podaje portal TvSierpc.pl, mężczyzna przyznał, że w rozmowie telefonicznej z żoną usłyszał słowa: “Zrobiłam bardzo złą rzecz. On chyba śpi”. To dało mu do myślenia, aby zawiadomić odpowiednie służby. Mąż przyznał również, że jego żona od dawna planowała zabójstwo synka, sama zresztą też chciała się zabić. Próbował odwieść ją od planowanych zamiarów, niestety, nie zdążył…

W sprawie wypadku w Grąbcu oraz zabójstwa dziecka pojawiają się kolejne fakty. Kobieta przebywa na razie w szpitalu, jednak jest w pełni świadoma, a kontakt z nią nie jest ograniczony. Będziemy na bieżąco informować o rozwoju tej sprawy.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji