W tym roku przypada 99. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. I w Płocku nie zabrakło uroczystości z tym związanych – zarówno oficjalnych, jak i koncertów czy degustacji rosołu z gęsiny.

Uroczystości 11 listopada rozpoczęły się od złożenia kwiatów przed pomnikami marszałka Józefa Piłsudskiego oraz Władysława Broniewskiego na placu Obrońców Warszawy. Później, w Bazylice Katedralnej, odbyła się msza w intencji Ojczyzny, a następnie uczestnicy złożyli kwiaty przy Płycie Nieznanego Żołnierza.

W południe uroczystości przeniosły się na Stary Rynek, gdzie można było spróbować rosołu z gęsiny i wysłuchać występu chóru uczniów szkoły muzycznej.

Wieczorem, o godz. 19, w sali Państwowej Szkoły Muzycznej rozpocznie się koncert muzyki filmowej Krzesimira Dębskiego z udziałem Anny Jurksztowicz i Płockiej Orkiestry Symfonicznej.

W niedzielę, 12 listopada, odbędzie się Rowerowy Rajd Niepodległości, a o godz. 17 na Starym Rynku odbędzie się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych podczas Podwieczorku Patriotycznego.

Podziel się:

2 komentarze

  1. Dlaczego Sosnowski nie dał Kuminkowi takiej ładnej togi. Jeżeli zbrakło mógł mu dać czarną koszulę faszystów z NSZ o których tak dzielnie razem walczyli przy zmianie ulic. To też polska tradycja narodowa jakże dziś modna w Warszawie nieśli nawet swastyki hitlerowskie na czele.

  2. To pierwsze zdjęcie to jakiś przekaz? 99 lat niepodległości i ruina kraju?
    Tło fotografii wyjątkowo wymowne, zapewne sam jej autor nie domyśla się nawet, jak wiele zawarł w swoim obrazie.

Zostaw Komentarz

Warto Przeczytać

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji