Telewizja Trwam w Słupnie. Chodzi o referendum

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W środę po południu przejechała do Słupna ekipa ogólnopolskiej Telewizji Trwam. Program “Po stronie prawdy” dotyczył problemu konfliktu w gminie i zaplanowanego referendum o odwołanie rady.

Telewizja Trwam od godziny 17 nadawała na żywo ze Słupna swój interwencyjny program reporterski „Po stronie prawdy”. Tematem było referendum o odwołanie Rady Gminy Słupno.

Jak tłumaczył w programie Paweł Baranowski, pełnomocnik inicjatora ds. referendum, mieszkańcy 21 maja odpowiedzą na jedno pytanie: “Czy jesteś za rozwiązaniem Rady Gminy Słupno?”.

Rada gminy w Słupnie do odwołana?

– Wielu osobom przeszkadza, że jestem osobą nową, bez umocowania politycznego – tłumaczył wójt gminy, Marcin Zawadka. – Poprzedni wójt rządził przez wiele lat, a ja, jako osoba nowa, spotkałem się z dużym oporem wśród rady gminy. Sama przewodnicząca Rady Gminy Słupno działa w samorządzie już 33 lata. Szkoda, że nie ma dyskusji, bo osoby, które są po drugiej stronie i są przeciwne referendum, nie pojawiły się. Wiele rzeczy widziałem, ale to, co dzieje się w Słupnie, to coś dziwnego – dzielą się ludzie, dzielą się rodziny. Chciałem postawić na fachowość i na pracę. Jednak wszystkie kwestie związane z inwestycjami blokowane są przed radę gminy. Czarę goryczy przelał mieszkańcom fakt, że rada gminy nie przegłosowała przesunięcia ponad 80 tys. zł na Komunikację Miejską – tłumaczył wójt Słupna.

Pełen program znajdziecie poniżej, klikając na zdjęcie.

zrzut z programu TV Trwam

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji