Targowisko – nieocenione źródło zdrowej żywności, oryginalnej odzieży, niezwykłych lub niezwykle przydatnych drobiazgów. Klientów przyciąga zarówno oferta, jak i klimat targowiska, którego nie da się porównać z żadnym nowoczesnym sklepem. Takie klimatyczne miejsce mamy również w Płocku. Pokażemy Wam, co możecie tam znaleźć.

Największym miejscem wolnego handlu w Płocku jest „Targowisko Rynex”, zlokalizowane przy ul. Rembielińskiego 6B. Możemy korzystać z niego od poniedziałku do piątku w godzinach 6-18, a w sobotę w godzinach 6-15. Pokażemy Wam, jak interesujące rzeczy możemy tam znaleźć, przedstawimy ludzi, którzy prowadzą na targowisku swój biznes, dbając o nasze zdrowie, smaki, dostarczając przeróżnych produktów, potrzebnych nam w codziennym życiu.

Wyprzedaż garażowa

Fot. Agnieszka Stachurska

Fot. Agnieszka Stachurska

Wyprzedaż garażowa odbyła się 3 lipca po raz pierwszy. Założeniem jest jednak, że co tydzień, w każdą niedzielę będzie można w godzinach od 9 do 15 wystawiać niepotrzebne nam rzeczy, albo kupić przedmioty, wystawiane przez sprzedających.

Na targowisku przy ul. Rembielińskiego już od 8 rano trwało wykładanie różności na stoiskach. Były meble, rowery, rękodzieło z szyszek i malowane szklane butelki, piękna porcelana, pudełka i pudełeczka ozdabiane techniką decoupage, wazy, dzbany czy figurki. – Jesteśmy zadowoleni, było sporo kupujących, na pewno za tydzień również przyjedziemy – powiedział nam pan, który sprzedawał m.in. piękne pudełko na cygara.

Fot. Agnieszka Stachurska

Fot. Agnieszka Stachurska

W podobnym tonie wypowiadała się właścicielka stoiska “Bazarek na zwierzaki”, gdzie zysk ze sprzedaży przeznaczony był na pomoc dla psów i kotów. – Mieliśmy jechać do Raciąża, ale tutaj hala jest zadaszona, więc deszcz nie przeszkadza – usłyszeliśmy. – I dobrze, bo ludzi sporo, proponowali nawet, że przyniosą za tydzień od siebie rzeczy do sprzedaży, żeby pomóc zwierzętom – dodała płocczanka.

Sporo osób zainteresowało stoisko z płytami winylowymi. Co ciekawe, nie były to wyłącznie osoby starsze – niemal zabytkowe już czarne krążki wybierało sporo młodych osób. Oferta wszystkich stoisk była bardzo szeroka, pojawili się zarówno nowi sprzedawcy, jak i stali bywalcy targowiska, a także osoby prywatne, które chciały sprzedać zbędne przedmioty.

Kolejna wyprzedaż garażowa już 10 lipca, w tych samych godzinach.

Sklep zoologiczny

W hali A mieści się sklep dla miłośników zwierząt. Znajdziemy tam wszystko, co potrzebne w hodowli rybek, psów, kotów, chomików czy świnek morskich. Sklep zoologiczny funkcjonuje na Targowisku Rynex już 16 lat.

Tomasz Krawczyński

Tomasz Krawczyński

– Zaczynaliśmy od trzech boksów, później było pięć, a teraz siedem i na razie nie możemy bardziej się rozbudować – śmieje się Tomasz Krawczyński, właściciel sklepu zoologicznego “Świat zwierząt”. – Mamy tu chyba wszystko dla zwierząt, same zwierzęta również – świnki morskie, chomiki, szynszyle. Jako jedyni w Płocku prowadzimy akwarystykę morską, zakładamy akwaria i serwisujemy, wykonywaliśmy nawet akwarium na 1,5 tys. litrów – wymienia.

Jak się okazuje, płocczanie bardzo lubią hodować rybki, ale kupują również małe gryzonie. Chętnie korzystają także z oferty środków weterynaryjnych (nie każdy sklep zoologiczny ma na nie pozwolenie).

Sklep Zoologiczny (5)– Ostatnio nasi klienci, którzy mają psa, pytają o środek przeciw kleszczom. Dzieje się tak ze względu na dużą ekspansywność babeszjozy, czyli choroby odkleszczowej, bardzo niebezpiecznej dla psów – wyjaśnia pan Tomasz. – Posiadamy w ofercie obroże przeciwkleszczowe Foresto, które są bardzo skuteczne, mamy także różnego rodzaju krople, jak Advantix, Fiprex czy Sabunol, które trzeba co miesiąc powtarzać – tłumaczy.

Dlaczego warto odwiedzić ten sklep zoologiczny? – Ponieważ mamy kompleksową ofertę, czy ma psa, kota, akwarystykę czy terrarium, znajdzie u nas wszystko, czego potrzebuje. Szczególnie w akwarystyce przodujemy pod kątem różnych wielkości i bardzo niskich cen. Wszystkie standardowe wymiary mamy dostępne od ręki, podobnie akcesoria. Nawet wędkarze znajdą coś dla siebie – przynęty, zanęty, haczyki i wędki. Biorąc pod uwagę nasz asortyment, moglibyśmy mieć nawet dwukrotnie większe pomieszczenie – mówi z uśmiechem Tomasz Krawczyński.

Targowisko do wynajęcia

W skład targowiska przy ul. Rembielińskiego wchodzą hale, pawilony i stanowiska handlowe. Znajdziemy tam naprawdę bogaty asortyment. W trzech klimatyzowanych i ogrzewanych halach targowych kupcy oferują swoje towary z branży odzieżowej, obuwniczej, chemicznej, a także spożywczej. To właśnie tam możemy kupić świeże ryby, mięso czy przyprawy.

Na “Targowisku Rynex” można również wynająć pawilony na własną działalność gospodarczą. Obecnie wolne są pawilony nr 10, 21 i 22 w hali A, o powierzchni ok. 11 mkw każdy, oraz pawilony wolnostojące 9C i 3C o powierzchni 16 mkw, zamykane roletą elektryczną lub drzwiami.

Od 16 sierpnia dostępny będzie także duży lokal (ok. 90 m2) zlokalizowany na terenie hali “C”. Pomieszczenie ma oddzielne wejście, przeznaczone na dostawy towaru, posiada także zaplecze magazynowe i socjalne. Dostosowany jest pod gastronomię lub sklep spożywczy, nowocześnie zaaranżowany, wnętrze wyłożone jest płytkami.

Każdy najemca ma możliwość umieszczenia zewnętrznej reklamy na budynku hali, a także na szybie samego pawilonu.

Dodatkowe informacje uzyskacie:
– w siedzibie Spółki Rynex, przy ul. 1 Maja 7a
– telefonicznie pod numerem: (24) 364-01-09, kom.: 695-555-638 lub 785-504-862
– rynex.com.pl
– rynex@rynex.com.pl.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Warto Przeczytać

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji