12 października po raz kolejny, już 22., odbyły się targi dla pracodawców i pracowników. Płockie Targi Aktywności Zawodowej zgromadziły blisko 70 wystawców, z których ofertą chętnie zapoznawali się odwiedzający wydarzenie.

W czwartek do Orlen Areny przybywały osoby, aktywnie poszukujący pracy. Oferta była szeroka – blisko 70 wystawców przyjmowało CV, doradzało w jaki sposób rekrutować się na poszczególne stanowiska.

Uczestnicy mogli także skorzystać z panelu konferencyjnego, podczas którego o roli stażu na ścieżce planowania rozwoju zawodowego opowiadał Krzysztof Buczkowski, dyrektor Miejskiego Urzędu Pracy w Płocku, praktycznie o idei przedsiębiorczości mówił Marek Stączek, na temat proaktywności i automotywacji w pracy wypowiadała się Dorota Mejri, a o pułapkach samokształcenia i weryfikacji przekazu internetowego opowiedział Piotr Marszałkowski.

– Dla nas są to pierwsze targi, nigdy wcześniej się nie wystawialiśmy – usłyszeliśmy na stoisku firmy, zajmującej się pośrednictwem pracy. – Są bardzo profesjonalnie zorganizowane, jesteśmy zadowoleni – przyznała przedstawicielka firmy. Jak się dowiedzieliśmy, bardzo dużo kobiet szuka pracy, aczkolwiek dla nich praca jest głównie poza Płockiem. – W Płocku natomiast poszukujemy monterów, ślusarzy, spawaczy i pracowników pomocniczych, malarzy, piaskarzy – wymieniała, dodając, że brakuje fachowców.

Bardzo duże zapotrzebowanie jest również na kierowców zawodowych. – Na dzisiaj brakuje około 100 tys. kierowców w Polsce – zaskoczył nas Dawid Piotrowski, przedstawiciel firmy, która zajmuje się szkoleniem zawodowych kierowców. – Szkolimy kierowców, którzy mogą poruszać się po całej Polsce, ale i za granicą, pośredniczymy również w naborze wyszkolonych już kierowców – wyjaśnił. Jak dodał, mogą przeszkolić pracowników również pod kątem wymagań konkretnej firmy, np. Komunikacji Miejskiej. Zresztą, właśnie pod kątem zatrudnienia w tej miejskiej spółce zgłosiło się do nich już kilka pań. – Zainteresowanie jest ogromne – przyznał. – Firmy tak bardzo potrzebują kierowców, że nawet finansują szkolenia dla nich. A zarobki kierowców są spore, około 4 do 10 tys. zł – tłumaczył pan Dawid.

Kierowców potrzebuje właśnie wymieniona Komunikacja Miejska, aczkolwiek osoby składały tu głównie aplikacje na stanowiska administracyjne.

Duże zainteresowanie pracą potwierdzają także w markecie budowlanym Leroy Merlin. – Jest sporo osób pytających, dużo osób deklaruje również złożenie aplikacji drogą elektroniczną – wyjaśnia przedstawicielka marketu. Tutaj osoby szukające pracy mogły aplikować na stanowisko doradca klienta, logistyka magazyniera (z uprawnieniami na wózki widłowe) oraz kierownika działu handlowego i koordynatora sprzedaży działu ogród.

Oblegane było również stoisko Komendy Miejskiej Policji w Płocku. – Najczęściej uczestnicy targów dopytują o stanowiska cywilne, w administracji – przyznaje Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej policji. – Kilka osób pytało również o to, jak zostać policjantem, jak rozpocząć proces rekrutacji, jakie są wymagania. Zachęcam do zaglądania na stronę BIP Komendy Miejskiej Policji w Płocku, gdzie na bieżąco zamieszczane są ogłoszenia o naborze wraz z warunkami naboru – tłumaczy rzecznik.

Jak ocenia odbywające się wydarzenie pod kątem pozyskiwania pracy i pracowników? – Myślę, że osoba aktywnie poszukująca pracy na pewno na takim wydarzeniu może porównać i wybrać z kilkudziesięciu ofert warunki, dotyczące poszczególnych zawodów i określić, gdzie chciałaby pracować. Może też uzyskać podstawową informację, ale i wyjaśnić pytania, które nasuną się w trakcie uzyskiwania informacji. Jestem zwolennikiem bezpośredniego kontaktu, bo pozwala to wyjaśnić na bieżąco każdą wątpliwość – podsumował Krzysztof Piasek.

Organizatorami targów byli: Wojewódzki Urząd Pracy w Płocku, Miejski Urząd Pracy w Płocku oraz Powiatowy Urząd Pracy w Płocku. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Prezydent Miasta Płocka oraz Starosta Płocki. Partnerem technologicznym był Petrotel, partnerami merytorycznymi – EdisonTeam.pl, GrowthZone, W co gra mózg.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Warto Przeczytać

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji