Szpital św. Trójcy zostanie sprzedany?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Wśród pracowników szpitala św. Trójcy chodzą słuchy, że placówka ma być sprzedana do końca 2015 r. Sprawą zainteresował się radny Marcin Flakiewicz.

Przypomnijmy, że kondycja finansowa płockiego ZOZ-u nie jest dobra. Straty w 2012 r. przekroczyły 5 mln złotych, w 2013 r. 3 mln.

Zarządzeniem Prezydenta Płocka z 3 czerwca br., miasto zdecydowało się wnieść do Płockiego Zakładu Opieki Zdrowotnej Sp. z o.o. wkład pieniężny w wysokości blisko 2,5 mln zł, z przeznaczeniem na podwyższenie kapitału zakładowego spółki. W zamian za przekazany spółce wkład pieniężny, miasto stało się właścicielem udziałów o wartości nominalnej 500 zł każdy.

Informacje, płynące z Zespołu Medialnego Urzędu Miasta Płocka, nie wyjaśniają jednoznacznie sytuacji.

“Komunikat przekazywany przez Pana Huberta Woźniaka z Zespołu Medialnego Urzędu Miasta Płocka: – Nie ma dziś takiej propozycji (zmian w strukturze udziałów, planów ich wprowadzenia) i nie spodziewamy się w najbliższej przyszłości – nie uspokaja pracowników” – pisze w swojej interpelacji radny Flakiewicz.

Autor interpelacji wyraził zaniepokojenie nieprecyzyjnymi sformułowaniami, płynącymi z ratusza i w piśmie skierowanym do Urzędu Miasta ponowił zapytanie, kładąc nacisk na domniemany termin tej transakcji – koniec 2015 r.

Co ważne, miasto potwierdziło informację o spotkaniu i wstępnych rozmowach na temat PZOZ przedstawiciela PZU z prezydentem Płocka Andrzejem Nowakowskim oraz nadzorującym spółki gminne wiceprezydentem Dariuszem Ciarkowskim, co zaniepokoiło pracowników Płockiego Zakładu Opieki Zdrowotnej Sp. z o.o.

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że grupa PZU jest zainteresowana nabyciem płockiego szpitala.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji