Szopka noworoczna – komu pomagamy w tym roku?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Po raz trzeci w naszym mieście płocczanie mogą zobaczyć przedstawienie, w którym udział wezmą lokalni politycy, dziennikarze i inni znani mieszkańcy. Celem akcji jest pomoc dla Justyny i Wiktorii – podopiecznych fundacji “Porfal FM – Pomagamy Dzieciom”. 

Pomysłodawcą i organizatorką szopki jest posłanka Platformy Obywatelskiej, Elżbieta Gapińska. To właśnie trzy lata temu po raz pierwszy zaprosiła dziennikarzy, polityków i inne znane osoby do wzięcia udziału w tym nietypowym przedsięwzięciu.

– Kontynuujemy szopkę, bo ten projekt bardzo się podobał. Już od grudnia miałam zapytania, czy będziemy kontynuować projekt. Dowiedzieliśmy się, że są osoby, które bardzo potrzebują pomocy – mówiła posłanka Gapińska.

Pierwsza próba do Szopki Noworocznej

Fot. Michał Wiśniewski

Fot. Michał Wiśniewski

W tym roku dochód ze sprzedaży cegiełek zostanie przekazany dwóm niepełnosprawnym dziewczynom. Celem jest remont lokali i zakup niezbędnych do życia sprzętów. – Dziękujemy darczyńcom, dzięki którym możemy spełniać marzenia naszych podopiecznych. Dla niektórych ludzi to są marzenia proste. Dla tych dwóch dziewczyn są ogromne. Chcemy pokazać, że warto marzyć – mówiła Beata Kowalska z fundacji “Portal FM – Pomagamy Dzieciom”.

Organizatorzy nie chcą zdradzać dokładnych personaliów dziewczyn, aby ich nie napiętnować. Zapewniają jednak, że są to osoby potrzebujące realnej pomocy i że każda wydana złotówka zostanie dokładnie zweryfikowana.

– Justyna urodziła się jako osoba niepełnosprawna, do dziś jeździ na wózki inwalidzkim. Ma również niepełnosprawną siostrę, razem z rodziną mieszkają w stodole blisko Płocka. Do tej pory mogliśmy przekształcić część budynku na strefę mieszkalną, podłączyć szambo, zrobić łazienkę. W miarę możliwości chcemy teraz wyremontować i doposażyć pokój, który wymaga generalnego remontu – mówiła Beata Kowalska.

Z kolei Wiktoria otrzymała mieszkanie socjalne, które teraz trzeba jakoś urządzić. – Jest osobą chorą, utrzymuje się z niewielkiej renty. Nie stać jej na wyposażenie tego mieszkania – zapewniała posłanka Gapińska.

Jednym z reżyserów przedstawienia jest Mariusz Pogonowski. – Oprócz mnie, cztery sceny napisał Radosław Lewandowski. Weszła też jedna scena napisana przez Karolinę Gorzycką i Joannę Racińską ze stowarzyszenia “Teatr Per Se” na potrzeby wakacyjnego spektaklu na Rynku Płockim. Poza tym, jednym z reżyserów ma być też Piotr Bała, który obiecał mi że wyreżyseruje przynajmniej jedną-dwie scenki, przyłoży się do tego też Jacek Mąka i Zygmunt Marek Mokrowiecki, dyrektor teatru. Grających jest ok. 40 osób, żeby to terminowo ogarnąć potrzeba 4 reżyserów, ja postaram się to wszystko spiąć – mówił.

– Chciałby zaapelować do płocczan, żeby przyszli. Wiem, że ten bilet jest drogi, ale w naszym mieście żyje też sporo osób, dla których wydać 100 zł na dwuosobowe wyjście to nie jest ogromny wydatek. Warto tego wieczoru przyjść do teatru i obejrzeć znane w naszym mieście postaci. To taka dobra zabawa – apelował Marek Mokrowiecki, dyrektor teatru.

Przyłączamy się do apelu dyrektora i zachęcamy do zakupu cegiełek w cenie 50 zł, które są już dostępne w kasie teatru.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji