REKLAMA

„Szkoła Magicznych Zwierząt”, „Wyrwa”, „John Wick 4” i wiele więcej w NK Przedwiośnie [REPERTUAR]

REKLAMA

NoveKino Przedwiośnie przygotowało ciekawy repertuar na najbliższe dni. Do obejrzenia będą „Szkoła Magicznych Zwierząt”, „Opiekun”, „Shazam! Gniew bogów” i „Wyrwa”. Na miłośników kina akcji czeka przedpremierowy pokaz filmu „John Wick 4”.

Szkoła Magicznych Zwierząt

Od 17 marca NK Przedwiośnie zaprasza widownię familijną na film przygodowy „Szkoła Magicznych Zwierząt” (dubbing).

Pewnego dnia w szkole w Winterstein wychowawczyni, panna Cornfield, zapowiada przyjazd niezwykłego człowieka. Ma ich odwiedzić Mortimer Morrison, który podróżuje po świecie w poszukiwaniu magicznych zwierząt. Ich niezwykłość polega na tym, że potrafią rozmawiać z człowiekiem, którego biorą za przyjaciela. Magiczne zwierzę nigdy nie zostawi swojego przyjaciela w potrzebie. To najwierniejszy towarzysz, jakiego można sobie wyobrazić. W klasie Ida i Benni jako pierwsi mają magicznych przyjaciół. I nagle okazuje się, że wszyscy chcą się z nimi przyjaźnić. Tymczasem w szkole zaczynają znikać różne przedmioty. Dzieciaki i magiczne zwierzęta muszą trzymać się razem, aby rozwiązać zagadkę szkolnego złodzieja.

Reżyseria: Gregor Schnitzler

Bajkoranki

W sobotę i niedzielę o godz. 11:00 będzie okazja obejrzeć „Szkołę Magicznych Zwierząt” (dubbing) w cyklu Bajkoranki. Pełna magicznych przygód opowieść o Idzie i Bennim, oparta na bestsellerowej serii książek autorstwa Margit Auer. Ida to nowa uczennica w szkole w Winterstein, która musiała przeprowadzić się do innego miasta. Nie zostaje przyjęta przez klasę z otwartymi rękami. Jedyne wolne miejsce w ławce jest obok outsidera Benniego.

W sobotę po seansie zabawy i animacje zapewni Teatr Form Wielu. W niedzielę kino zaprasza na pokaz połączony ze spotkaniem z Alpakami na wzgórzu. W programie spotkania: przytulanie, karmienie, ciekawostki o życiu alpak.

Opiekun

Druga premierowa propozycja to „Opiekun”. Borykający się z kryzysem małżeńskim dziennikarz dostaje polecenie, by zająć się współczesnymi historiami ludzi, w których życie w cudowny sposób wkroczył św. Józef.

Znakomicie zapowiadająca się skrzypaczka filharmonii i jej mąż, ambitny dziennikarz lokalnego radia, przechodzą kryzys małżeński. Przez narastające problemy i ciągły brak pieniędzy Dominika (Karolina Chapko) zaczyna się interesować bogatym biznesmenem (Radosław Pazura), a Robert (Rafał Zawierucha) nie radzi sobie z rozpadem rodziny. Gdy dostaje od szefa zadanie opowiedzenia niecodziennych historii pielgrzymów przybywających do pobliskiego sanktuarium św. Józefa, twierdzących, że przydarzył im się cud, odkrywa, że także jego historia ma wiele wspólnego z milczącym opiekunem Świętej Rodziny. Czy w kulminacyjnym momencie, gdy będzie musiał podjąć decyzję, która zaważy na losach jego rodziny, zachowa się jak… św. Józef? Opiekun to film z elementami dokumentu, w którym oparta na faktach historia rodzinna Roberta i Dominiki staje się pretekstem do głębszej opowieści o ewangelicznej postaci ziemskiego opiekuna Jezusa i roli, jaką odegrał w życiu wielu współczesnych ludzi.

Reżyseria: Dariusz Regucki
Obsada: Karolina Chapko, Rafał Zawierucha, Radosław Pazura, Maja Berełkowska, Oliwier Kaftanowicz, Maciej Grzybowski

Shazam! Gniew bogów

Kolejnym filmem, który znalazł się w repertuarze, jest „Shazam! Gniew bogów” (dubbing, napisy).

„Shazam! Gniew bogów” to dalszy ciąg historii nastolatka Billy’ego Batsona, który po wypowiedzeniu magicznego słowa „shazam!” zmienia się w swoje dorosłe alter ego, superbohatera Shazama.

Reżyseria: David F. Sandberg
Obsada: Zachary Levi, Asher Angel, Jack Dylan Grazer, Rachel Zegler, Adam Brody, Ross Butler, Meagan Good, Lucy Liu, Djimon Hounsou, Helen Mirren, Cooper Andrews, Jovan Armand, Diedrich Bader, P.J. Byrne, Ian Chen, D.J. Cotrona, Grace Caroline Currey, Faithe Herman, Rizwan Manji, Marta Milans.

Wyrwa

NK Przedwiośnie zaprasza też do obejrzenia filmu „Wyrwa” z Tomaszem Kotem, Karoliną Gruszką i Grzegorzem Damięckim. To historia oparta na głośnej książce Wojciecha Chmielarza, autora „Żmijowiska”.Tajemniczy wypadek samochodowy zmienia całkowicie życie Maćka (Tomasz Kot). W zdarzeniu ginie jego żona Janina (Karolina Gruszka). Najprawdopodobniej kobieta popełniła samobójstwo. Maciej nie ma jednak pojęcia, dlaczego do wypadku doszło pod Mrągowem, skoro Janina powiedziała, że jedzie na delegację do Krakowa. Pomyliła się? A może kłamała? Zrozpaczony mężczyzna wyrusza w podróż, aby rozwiązać zagadkę jej śmierci. Wkrótce trafia na trop niejakiego Wojnara (Grzegorz Damięcki) – aktora, którego podejrzewa o romans ze zmarłą żoną. Od tego momentu pytania zaczynają się mnożyć, a tragedia zmienia się w skomplikowaną zagadkę.

Reżyseria: Bartosz Konopka
Obsada: Tomasz Kot, Karolina Gruszka, Grzegorz Damięcki, Olga Bołądź, Maria Pakulnis

John Wick 4

23 marca o godz. 20:00 w NK Przedwiośnie odbędzie się przedpremierowy pokaz filmu „John Wick 4” (napisy). Rekordowa ilość akcji, kul, krwi i rozbitych samochodów oraz sekwencje walk, które przejdą na zawsze do historii kina.

Stawka za głowę legendarnego zabójcy, Johna Wicka przebiła już sufit. Stając do ostatecznego pojedynku, który może dać mu upragnioną wolność i zasłużoną emeryturę, John wie, że może liczyć tylko na siebie. Dla niego to nic nowego. To, co zmieniło się tym razem, to fakt, że przeciwko sobie ma całą międzynarodową organizację najlepszych płatnych zabójców, a jej nowy szef Markiz de Gramond jest równie wyrafinowany, co bezlitosny. Zanim John stanie z nim oko w oko, będzie musiał odwiedzić kilka kontynentów, mierząc się z całą plejadą twardzieli, którzy wiedzą wszystko o zabijaniu. Tuż przed wielkim finałem tej morderczej symfonii, John Wick trafi na trop swojej dalekiej rodziny, której członkowie mogą mieć decydujący wpływ na wynik całej rozgrywki.

Reżyseria: Chad Stahelski
Obsada: Keanu Reeves, Bill Skarsgard, Laurence Fishburne, Ian McShane, Donnie Yen, Scott Adkins

Spotkania Filmowe – Blisko

W poniedziałek o godz. 18:00 NK Przedwiośnie zaprasza na seans z cyklu Spotkania Filmowe. Będzie okazja obejrzeć i porozmawiać o filmie „Blisko”. To czuła opowieść o przyjaźni dwóch 13-latków. Film był nominowany do Oscara i nagrodzony Grand Prix w Cannes. Bilety w cenie 17 zł.

Gościem spotkania będzie Agnieszka Iwaszkiewicz – certyfikowana psychoterapeutka oraz superwizorka psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Prowadzi długo i krótkoterminową psychoterapię indywidualną i grupową osób dorosłych. W swojej pracy wykorzystuje odniesienia do szeroko pojętej sztuki, tworząc w ten sposób interpretację, skojarzenie lub metaforę, służącą do głębszego rozumienia ludzkich procesów psychicznych. Uważa, że szczególnie literatura i film, czyli słowo i obraz, pomagają przekształcić nasze często nieuporządkowane przeżycia w nową myśl, głębszą refleksję lub znaleźć nazwę dla emocji. Są też wspólnie znanymi, terapeutom i pacjentom, odniesieniami kulturowymi. Uczy siebie i innych jak z tego zasobu korzystać w psychoterapii i w rozmowie o relacjach między ludźmi.

Léo i Rémi uwielbiają spędzać ze sobą czas, ich relacja jest intensywna, spontaniczna, żywa. Jednak głupie plotki, presja rówieśników i zagubienie w świecie, który nigdy nie jest oczywisty, powodują, że Léo zaczyna się oddalać i ranić Rémiego. Nikt we współczesnym kinie nie potrafi pracować z młodymi aktorami tak, jak autor pamiętnej Girl – z każdego gestu, spojrzenia, wypowiedzianego słowa kilkunastoletnich aktorów bije prawda. Dhont opowiada o bezradności, która jest nieodłącznym elementem dojrzewania, któż, mając 13 lat, potrafi ocenić siłę swoich uczuć i decyzji? 31-letni belgijski reżyser nikogo nie ocenia i kieruje się niezwykłą empatią, która wyróżnia tylko największych humanistów światowego kina. Blisko staje się nie tylko pięknie sfilmowaną historią coming-of-age, lecz przede wszystkim uniwersalnym filmem o akceptacji swoich błędów i nauce przeżywania najtrudniejszych, najbardziej bolesnych emocji.

Reżyseria: Lukas Dhont
Obsada: Eden Dambrine, Gustav de Waele, Émilie Decquenne, Léa Drucker

Filmowa Akademia Nauczyciela – Blisko

Już 21 marca o godzinie 17 kino zaprasza nauczycieli, opiekunów grup, pedagogów i psychologów szkolnych do obejrzenia filmu „Blisko” (dubbing).

Wstęp na seans jest bezpłatny. Wystarczy zarejestrować się poprzez formularz na stronie internetowej Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

W repertuarze pozostają:

  • Kot w Butach. Ostatnie życzenie – Kot w Butach wyrusza w podróż, aby odnaleźć mityczne „ostatnie życzenie”, dzięki któremu odzyska swoje dziewięć żyć;
  • Wróżka Zębuszka – Sympatyczna Violetta szkoli się, żeby zostać Wróżką Zębuszką i móc wręczać dzieciom prezenty w zamian za ich mleczne zęby. Niestety mimo szczerszych chęci wciąż oblewa egzaminy, bo jedyne upominki, które potrafi wyczarować to… fioletowe kwiaty. A przed nią najważniejszy, doroczny sprawdzian. Kiedy i ten kończy się porażką, Violetta podkrada innej wróżce magiczny klejnot teleportacji i z jego pomocą przenika do naszego świata. Wszystko po to, by udowodnić niedowiarkom, że może być świetną Zębuszką. Pech chce jednak, że w trakcie lądowania w ludzkiej rzeczywistości skradziony klejnot ulega uszkodzeniu i Violleta traci możliwość powrotu do domu. Na szczęście poznaje Maxie – nową dziewczynkę w mieście, której życie wciąż uprzykrzają dwaj przyrodni bracia. Wkrótce połączone przyjaźnią i mocą zaklęć, dziewczynka i wróżka, zrobią wszystko, by odnaleźć tajny portal do świata magii i ocalić miejską przyrodę, której grozi zniszczenie;
  • Krzyk VI – Nowy Jork. Nowe zasady. W wielomilionowym mieście nikt nie usłyszy twojego krzyku… Po brutalnych zabójstwach, które po raz kolejny wstrząsnęły ich rodzinnym miasteczkiem, czwórka ocalałych bohaterów opuszcza legendarne Woodsboro. Pragną rozpocząć nowy rozdział życia. Przeprowadzają się do Nowego Jorku, dynamicznego, wielkiego miasta pełnego ludzi, które ma im pomóc zapomnieć o mrocznej przeszłości. Jednak Ghostface sprawi, że Nowy Jork mieć będzie jeszcze jeden powód, aby nigdy nie zasypiać;
  • Filip – Frankfurt 1943. Tytułowy bohater Filip jest typowym kosmopolitą i niezdolnym do głębszych uczuć uwodzicielem. W Polsce stracił całą rodzinę. Sam będąc w sercu nazistowskich Niemiec, ukrywa żydowskie pochodzenie i niejednokrotnie wymyka się śmierci. Pracuje jako kelner w restauracji ekskluzywnego hotelu i beztrosko korzysta z uroków życia otoczony luksusem, pięknymi kobietami i przyjaciółmi z całej Europy. Jednak gdy wojna zaczyna zbierać krwawe żniwo wśród najbliższych mu osób, ten misternie zbudowany świat, który go otacza, rozsypuje się jak domek z kart;
  • Zadra – to pierwszy polski film o raperce. Sandra „Zadra” Kwiecik, to utalentowana dziewczyna z blokowiska, która walczy o uznanie na rapowej scenie. Choć wydaje się zwykłą nastolatką, przed mikrofonem zyskuje niesamowitą energię i charyzmę, dzięki którym może porwać tłumy. Jednak w środowisku hiphopowym, zdominowanym przez facetów, ciężko o miejsce dla takich, jak ona. Czy zdoła przebić się i zdobyć „szacunek ulicy”? Czy w swoim nowym wcieleniu znajdzie miejsce na przyjaźń, miłość i akceptację?

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU