Święto radości, młodości i tańca – 4. Fame Dance Festival w Płocku

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Po piątkowym wieczorze w płockim amfiteatrze, nikt już chyba nie ma najmniejszych wątpliwości, że Płock jest miastem miłości do tańca. Czwarta gala finałowa Fame Dance Festival była na to dowodem.

26 czerwca wieczorem płocki amfiteatr pękał w szwach. Widownia była wypełniona po brzegi – od tancerzy, poprzez ich rodziny i bliskich, aż po płocczan – miłośników tańca, którzy przyszli obejrzeć fascynujące widowisko. Ten, kto przyszedł na taneczną imprezę, na pewno nie żałuje, bo było na co popatrzeć i kogo oklaskiwać. Po każdym występie publiczność reagowała głośnymi brawami, przechodzącymi w aplauz.

Aby święto tańca było tak efektowne, poprzedziły je warsztaty taneczne, które trwały od poniedziałku, 22 czerwca. Młodzież i dzieci w studio tańca Fame uczyli zaprezentowanej choreografii: Anita Wójcik-Kacprzak, dyplomowana instruktorka tańca, która od 2008 roku prowadzi zajęcia w jednej z największych szkół tańca w Polsce oraz Patryk Brdey, tancerz i choreograf, który poprzez taniec potrafi przenieść każdy detal z otaczającego go świata na sceniczne deski.

Młodzi adepci warsztatów wczoraj nie pozostawili żadnych złudzeń, że w Płocku pełno jest ukrytych talentów tanecznych. – Uczę się tańczyć od czterech lat, ten festiwal jest piękny. Na widowni siedzi moja mama i babcia, nagrywa mnie i robi mi zdjęcia, a potem będziemy oglądać ten występ jeszcze raz – tłumaczyła nam rozpromieniona Amelia, jedna z tancerek. Przez prawie trzy godziny na scenie zatańczyło blisko 300 tancerzy, z tego 200 młodych ludzi to warsztatowicze.

Choreografia była idealnie dopasowana do każdej grupy wiekowej. To dość istotne, bo na scenie tańczyły zarówno przedszkolaki, jak dzieci w wieku szkolnym czy zupełnie dorosła młodzież. Nie można również pominąć tematu strojów czy makijażu tancerek, od świata orientu i jego wielobarwności, aż po bawełniane koszulki i flanelowe koszule. Muzyka, która towarzyszyła tancerzom pochodziła ze ścieżek muzycznych dobrze znanych filmów. Publiczność zatem mogła nie tylko patrzeć na radość i młodość, która gościła na scenie, ale również posłuchać doskonałej muzyki. Repertuar był niezwykle szeroki, tak jak rozpiętość wiekowa uczestników – od „Pszczółki Mai”, „Pocahontas” czy „Smerfów”, aż po „50 twarzy Greya”, „Jamesa Bonda” czy „Dirty Dancing”.

Na scenie można było podziwiać takie formacje tańczące, jak Perełki, Gwiazdeczki, Mini Fame, Fejmix, Showdancik, Princeski oraz wiele innych. Solowo zatańczyła też, w układzie baletowym, zjawiskowa Maja Ferszt. Aby przygotować dzieci i młodzież do gali, oprócz osób prowadzących warsztaty, ciężką pracę wykonali: siostry Małgorzata i Katarzyna Staniszewskie, Marta Wiśniewska, Karolina Olszewska, Sylwia Erdmańska, Paweł Tolak, Patryk Królikowski i Tomasz Araucz. Całość prowadził Szymon Cempura, aktor teatru płockiego. Organizatorami imprezy było studio tańca Fame oraz Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki.

PetroNews był patronem medialnym imprezy.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji