Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych w ZUS

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Zakład Ubezpieczeń Społecznych włącza się w organizację Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, podobnie jak wiele innych instytucji publicznych. 

To będzie dobra okazja do porozmawiania i uzyskania odpowiedzi na wiele trudnych kwestii, dotyczących problemów osób niepełnosprawnych. – Płocki oddział ZUS zaprasza 2 grudnia na specjalne prelekcje, porady oraz kiermasz przy al. Józefa Piłsudskiego 2. Będzie można wiele się dowiedzieć, a także założyć konto na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.

– Zapraszamy wszystkich, szczególnie osoby niepełnosprawne, do wzięcia udziału w specjalnym dniu otwartym płockiego ZUS – zachęca Piotr Olewiński, regionalny rzecznik prasowy ZUS. – 2 grudnia przybyli goście będą mogli liczyć na ofertę, która nie zdarza się codziennie. Na sali obsługi klientów przy al. Józefa Piłsudskiego 2 będą na nas czekać m.in. eksperci – nie tylko z ZUS, ale także Działu Wsparcia i Rehabilitacji Społecznej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Miejskiego Urzędu Pracy i Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności oraz Rzecznika Osób Niepełnosprawnych Urzędu Miasta Płocka – zachęca rzecznik.

Bożonarodzeniowy kiermasz wystawią Warsztaty Terapii Zajęciowej dla Osób Niewidomych i Niedowidzących. Kwota ze sprzedaży zostanie przeznaczona na dalszą działalność na rzecz osób niepełnosprawnych. Można tam będzie zakupić na przykład podarek gwiazdkowy dla swoich bliskich.

– Zastanawiając się nad wyborem właściwego prezentu gwiazdkowego dla naszych bliskich pamiętajmy o tym, że nawet drobny podarunek z pewnością sprawi obdarowanym większą radość, jeżeli zostanie zakupiony w tak szczytnym celu – podkreśla Piotr Olewiński.

ZUS rozda również uczestnikom poradnik dla osób niepełnosprawnych, przygotowany wspólnie z PFRON.

– Te kompendium informacji m.in. o wsparciu, które mogą uzyskać osoby niepełnosprawne, od lat cieszy się dużą popularnością – informuje Piotr Olewiński. – Cieszymy się, że tym razem udało się stworzyć go w jeszcze bardziej atrakcyjnej i przystępnej formie – podsumowuje.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji