Sukces płocczanek w tenisie stołowym

Po raz pierwszy w historii dwie zawodniczki Nadwiślanina Płock spotkały się w finale kwalifikacji do Mistrzostw Polski Juniorek w tenisie stołowym. Dziewczyny wywalczyły sobie także awans do II Grand Prix Polski Juniorek.

W Nadarzynie Aleksandra Lau, po emocjonującym pojedynku, pokonała klubową koleżankę, Katarzynę Bagrowską 3:2. Obie płocczanki awansowały do II Grand Prix Polski Juniorek, które odbędzie się 24 stycznia. Niestety, sukces indywidualny nie przenosi się na wyniki drużynowe klubu z Płocka. W pierwszej lidze Nadwiślanin BS Mazowsze Płock poniósł trzecią porażkę z rzędu w stosunku 1:9.

Tym razem płocczanki lekcję popularnego „ping-ponga” pobrały od wiceliderek tabeli, Morskiego Robotniczego Klubu Sportowego Gdańsk. Honorowy punkt zdobyła jedynie Aleksandra Lau. Płocczankom nie można jednak odmówić chęci do walki. Zmusiły one lepiej notowanego przeciwnika do pełnej koncentracji.

Bardzo długo przed stratą szóstego, „małego” punktu broniły się w grze deblowej dwie płockie Anie – Nowakowska i Wereszczaka. Juniorki rozegrały  dwie zwycięskie partie przeciw starszym rywalkom. Niestety, w piątym, decydującym secie płocczankom zabrakło koncentracji. Juniorki z Płocka przegrały.

Dwa dni po ligowym meczu płocczanki rozpoczęły rywalizację indywidualną, gdzie pokazały swoją znakomitą dyspozycję. W drodze do finału zawodów Aleksandra Lau straciła pierwszego seta dopiero w półfinale z Magdaleną Przesmycką z SCKiS Hals Wadwicz Warszawa. Lau zwyciężyła ten bój i dotarła do niecodziennego finału. Okazał się on bowiem wewnątrzklubowym pojedynkiem Nadwiślanina. Lau pokonała Katarzynę Bagrowską 3:2.