EchoSonda: Strefa płatnego parkowania – co na to płocczanie? [FILM]

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ostatnio coraz częściej poruszany jest temat wprowadzenia płatnych stref parkowania w Płocku. Wnioskują o to radni, dyskutują politycy, a co sądzą sami płocczanie? Czy powinniśmy mieć płatną strefę parkowania w centrum i ile to powinno kosztować?

Ciekawą interpelację na temat płatnych stref parkowania złożył radny Artur Jaroszewski, który poprosił o informację, w ilu spośród 40 polskich miast (ponad stutysięcznych) funkcjonują takie strefy oraz ile kosztuje tam parkowanie. Przewodniczący Rady Miasta Płocka uzasadnia swój wniosek faktem, że od wielu lat w centrach polskich, ale i innych europejskich miast funkcjonują płatne niestrzeżone strefy parkowania. Wymusza to większą rotację pojazdów, co zwiększa również dostępność miejsc parkingowych.

Jak się okazuje, wśród 39 polskich miast, których liczba ludności wynosi ponad sto tys. osób, płatne strefy parkowania istnieją w 33 jednostkach, a dodatkowo w Gliwicach i Rzeszowie trwają przygotowania do ich wprowadzenia. Jakie są ceny w poszczególnych miastach?

W Warszawie za pierwszą godzinę zapłacimy 3 zł, podobnie w Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu, Toruniu, Bydgoszczy czy Gdańsku. To najdroższa stawka za pierwszą godzinę postoju. 2,80 zł proponuje Szczecin i Gdynia, tę stawkę przyjmą również Gliwice, które wprowadzą strefę prawdopodobnie w lipcu br. Najniższą kwotę, tylko 1,20 zł za pierwszą godzinę, proponuje Koszalin. Niewiele więcej – 1,50 zł – wyznaczyły Zabrze i Bytom, a Włocławek – 1,60 zł. Pozostałe miasta oscylują wokół 2-2,50 zł.

A co sądzą o wprowadzeniu płatnych stref parkowania płocczanie? Zobaczcie w naszej EchoSondzie.

A co Wy sądzicie na ten temat? Piszcie na adres: redakcja@petronews.pl.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji