REKLAMA

Strażacy dla dzieci, a dla strażaków Fundacja ORLEN. Rusza program grantowy

REKLAMA

Miejskie i powiatowe komendy Państwowej Straży Pożarnej z całej Polski mogą już zgłaszać swoje pomysły do programu grantowego Fundacji ORLEN pn. „Bezpieczne ORLĘTA”. Projekty mają być skierowane do najmłodszych.

Komendy straży pożarnej mogą już ubiegać się o grant w wysokości 12 tys. zł w programie Fundacji ORLEN „Bezpieczne Orlęta”.

PowiązaneTematy

Jak wyjaśnia Michał Klimek z Fundacji ORLEN, koordynator programu, grantami zostaną nagrodzone najciekawsze i najbardziej kreatywne projekty edukacyjne, skierowane do dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.

– Zależy nam na tym, żeby projekty te przekazywały najmłodszym wiedzę w atrakcyjny i innowacyjny sposób – podkreśla Michał Klimek.

Wniosek do programu mogą złożyć zarówno miejskie, jak i powiatowe komendy Państwowej Straży Pożarnej oraz inne jednostki organizacyjne PSP, takie jak szkoły PSP czy muzea pożarnictwa, przy których działają sale edukacyjne dla dzieci i młodzieży.W poprzedniej edycji programu Fundacja ORLEN wsparła wyposażenie 10 sal edukacyjnych. Na przykład sala Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej została wyposażona w defibrylator szkoleniowy, kamizelkę do zakrztuszeń i zestaw fantomów odwzorowujących osoby w różnym wieku. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie zyskała także nosze treningowe i torbę z opatrunkami do realizacji zajęć dla dzieci i młodzieży, między innymi na wyjazdach letnich.

Wnioski w trzeciej edycji programu „Bezpieczne Orlęta” należy składać od 16 stycznia do 28 lutego 2023 r. wyłącznie za pośrednictwem formularza on-line dostępnego pod adresem https://darowiznyfundacja.orlen.pl.​

Regulamin programu dostępny jest na stronie Fundacji ORLEN.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU