REKLAMA

Starostwo powiatowe i Orlen – jest list intencyjny w sprawie naprawy dróg

REKLAMA

Starostwo Powiatowe w Płocku poinformowało o porozumieniu z PKN ORLEN, zgodnie z którym wspólnie przebudują kilka dróg powiatowych. W tej sprawie został już podpisany list intencyjny.

Starostwo Powiatowe w Płocku przekazało informację o wsparciu finansowym PKN ORLEN na remont kilku dróg powiatowych.

PowiązaneTematy

– Władze Powiatu Płockiego, ze Starostą Sylwestrem Ziemkiewiczem i Przewodniczącym Rady Powiatu Lechem Dąbrowskim na czele, od wielu miesięcy zabiegały o to, by koncern wziął odpowiedzialność za zniszczenia na drogach powiatowych zlokalizowanych w bezpośrednim sąsiedztwie PKN. Nasilone użytkowanie tych dróg wiąże się z rozpoczętą w 2021 roku największą inwestycją petrochemiczną w Europie w ciągu ostatnich 20 lat. Chodzi o budowę kompleksu instalacji Olefin III – wyjaśnia starostwo.

Jak podkreśla, realizacja tej inwestycji wiąże się z koniecznością dostarczania na plac budowy milionów ton materiałów, w tym m.in. kruszywa, mieszanki betonowej, stali zbrojeniowej i konstrukcyjnej, specjalistycznych maszyn i urządzeń. Jest to duże obciążenie dla dróg powiatowych, które już i tak są mocno wyeksploatowane.

– Zarząd Dróg Powiatowych, o czym wielokrotnie wspominał jego Dyrektor Marcin Błaszczyk, w ramach bieżącego utrzymania dróg wykonuje doraźne naprawy nawierzchni, poboczy czy pozostałych elementów pasa drogowego. Jednak przy wzmożonym ruchu ciężkich pojazdów to trochę „syzyfowa praca”, w dodatku pochłaniająca ogromne środki. Dlatego samorządowcom Powiatu Płockiego tak bardzo zależało, aby PKN Orlen, w trosce nie tylko o rozwój koncernu, ale przede wszystkim w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców regionu płockiego, przyłączył się do rozwiązania problemu, jakim są regularnie niszczone wokół firmy drogi. Udało się – przekazało starostwo.

Krokiem milowym w tej sprawie było podpisanie w środę, 25 stycznia przez Powiat Płocki i PKN ORLEN listu intencyjnego w sprawie wspólnej przebudowy kilku dróg powiatowych. Powiat reprezentowali Starosta Płocki Sylwester Ziemkiewicz oraz Przewodniczący Rady Powiatu Płockiego Lech Dąbrowski, natomiast koncern – Piotr Sabat, Członek Zarządu ds. Rozwoju.

Remont ma nastąpić na zniszczonych odcinkach następujących dróg:1. drogi powiatowej nr 2908W Srebrna – Draganie
2. drogi powiatowej nr 5205W (Płock) – gr. miasta – Draganie – Proboszczewice
3. drogi powiatowej nr 2909W Nowe Trzepowo – Bronowo-Zalesie
4. drogi powiatowej nr 5201W Płock – Zągoty – Bonisław
5. wymagana jest również budowa punktu kontrolnego do ważenia pojazdów oraz budowa chodnika w ciągu drogi powiatowej nr 5201W Płock – Zągoty – Bonisław.

Starostwo Powiatowe w Płocku ma do końca kwietnia przedstawić szczegółową wycenę robót, przygotowaną przez Zarząd Dróg Powiatowych. Jak można się spodziewać, koszt będzie liczony w milionach złotych – zakres i skala robót jest bardzo duża.

Starostwo będzie również zobowiązane do przeprowadzenia postępowania na wybór wykonawcy robót projektowych i budowlano-montażowych, dokonania wyboru i zawarcia umowy z wybranym wykonawcą oraz sprawowania nadzoru inwestorskiego nad prowadzona inwestycją.

Trwa realizacja nowej inwestycji ORLENU. Powstaje też miasteczko dla pracowników [FILM, ZDJĘCIA]

Fot. Starostwo Powiatowe w Płocku
Fot. Starostwo Powiatowe w Płocku
Fot. Starostwo Powiatowe w Płocku
Fot. Starostwo Powiatowe w Płocku

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 8

 1. Kierowca says:

  Dlaczego nie ma wzmianki o naprawie drogi skąd był wożony żwir na budowę olefin 3 prosto ze żwirowni tzn;sędek-zagroba-smolino-bielsk

 2. Gall says:

  Dlaczego nie ma wzmianki o naprawie drogi skąd był wożony żwir na budowę olefin 3 prosto ze żwirowni tzn;sędek-zagroba-smolino-bielsk

 3. Nie znam sie says:

  Ja nie wiem, ja się nie znam ale się wypowiem😁 Orlen produkuje asfalt a drogi w koło kombinatu wyglądają gorzej niż za mieszka I. Przy takich pieniądzach to ludzie z całego świata powinni przyjeżdżać i robić zdjęcia w koło Orlenu jak wygląda porządną asfaltową droga

 4. Metyl says:

  Uczciwie trzeba przyznać, że odkąd Ziemkiewicz został Starostą, sporo w sprawach remontów dróg, się dzieje

 5. Pytajnik says:

  A co na to car zgorzelski??!! Może warto go zapytać, jak ocenia podpisane właśnie porozumienie. A że on nawet w kościele nie rozstaje się z komórką, to może już czyta właśnie ten komentarz i coś odpowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU