Stal nie taka twarda. Nafciarze wygrywają w Orlen Arenie

2. kolejka PGNiG Superligi zakończyła się zwycięstwem płockich szczypiornistów nad SPR Stalą Mielec. Orlen Wisła Płock pokonała przeciwników 37:18.

To spotkanie można nazwać… pogromem. Szczypiorniści spod znaku Stali Mielec wyrównany bój toczyli jedynie przez pierwsze minuty. W 7. minucie doszło nawet do przejęcia przez nich prowadzenia (2:3). Jednak po świetnych akcjach Michała Daszka i Lovro Mihić’a, już kilka minut później Nafciarze prowadzili 10:6.

To był dopiero początek budowania przewagi nad przeciwnikami płocczan. 23. minuta to 10-bramkowe prowadzenie gospodarzy i Wisły nie zatrzymały już nawet kary dla Zbyszka Kwiatkowskiego i Michała Daszka. Na przerwę drużyny schodziły z wynikiem 18:8.

Druga połowa to już zdecydowana przewaga Nafciarzy. Morawski zamurował naszą bramkę, a jednocześnie napastnicy Orlen Wisły popisowo zdobywali kolejne gole. Końcowy gwizdek ustalił zwycięstwo na 37:18.

ORLEN Wisła Płock – Stal Mielec 37:18 (18:8)