Stacja innowacja – jakie pomysły pracowników zobaczymy na stacjach paliw?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Prezes Daniel Obajtek z wizytą na Litwie, ORLEN partnerem konkursu “Etyczna firma” i ropa, która do Polski płynie z Iranu, a także pomysł w projekcie “Stacja innowacja” oraz życzenia świąteczne – to główne tematy najnowszego odcinka Studio Grupy ORLEN.

Z wizytą na Litwie
Tuż przed świętami Wielkiej Nocy, Prezes Zarządu PKN ORLEN, Daniel Obajtek spotkał się z Premierem Rządu Litewskiego Sauliusem Skvernelisem. Przedmiotem rozmów były kwestie strategiczne z punktu widzenia Rządu oraz PKN ORLEN. Prezes Obajtek i Minister Energetyki Litwy, Žygimantas Vaičiūnas oraz Minister Komunikacji Litwy, Rokas Masiulis podpisali deklarację o wzajemnym zrozumieniu i współpracy w zakresie bezpieczeństwa energetycznego kraju. Z kolei z Ministrem Komunikacji Litwy Prezes PKN ORLEN omawiał kwestie logistyki eksportowanych paliw.

W ramach podpisanej deklaracji, potwierdzone zostały długofalowe zadania i kierunki rozwoju ORLEN Lietuva. Dotyczą one wzajemnego wsparcia dla realizowanych bądź rozważanych, inwestycji infrastrukturalnych po obu stronach oraz konstruktywnego podejścia i zrozumienia w kwestiach związanych z logistyką surowcową czy uwarunkowaniami regulacyjnymi na Litwie.

Konkurs Etyczna Firma
ORLEN po raz kolejny w tym roku znalazł się w gronie najbardziej etycznych firm świata. Od kilku lat jest też partnerem konkursu “Etyczna firma”, którego organizatorem jest “Puls Biznesu”.
W 4. edycji konkursu została nagrodzona rekordowa liczba firm. Podczas uroczystej gali zostało wręczonych aż 26 dyplomów i statuetek firmom, które dokładają największych starań, by prowadzona przez nich działalność była transparentna i z poszanowaniem wszystkich interesariuszy.

Irański szlak Orlenu
Olbrzymi tankowiec, który może pomieścić dziesiątki tysięcy ton ropy, płynie właśnie w kierunku Polski z dostawą spotową irańskiej ropy.
Tankowiec w Polsce będzie prawdopodobnie w połowie kwietnia.

Zmiany w Zarządzie PKN ORLEN
22 marca do Zarządu powołany został Pan Ryszard Lorek, jako Członek Zarządu ds. Handlowych – swoją funkcję zacznie pełnić od 10 kwietnia. Oddelegowany 5 lutego z Rady Nadzorczej do Zarządu, Pan Józef Węgrecki, zarządzający obszarami inwestycji i zakupów, złożył rezygnację z funkcji Członka RN. Decyzją organu nadzorującego będzie pełnił funkcję Członka Zarządu ds. Operacyjnych. Do zarządzania obszarami inwestycji i zakupów czasowo oddelegowana została Pani Jadwiga Lesisz, Członek Rady. Ze składu Zarządu Rada Nadzorcza odwołała Pana Krystiana Patera.

Życzenia świąteczne i miesięcznik “Razem”
Tuż przed świętami ukazał się najnowszy numer miesięcznika “Razem”, a w nim życzenia świąteczne od Ministra Energii i Prezesa Zarządu PKN ORLEN wraz z zarządem. Dużo miejsca poświęcono na temat przejęcia kapitałowego Lotosu przez PKN ORLEN.

Kiermasz świąteczny
Tradycyjnie przed świętami wielkanocnymi w siedzibie PKN ORLEN w Płocku odbył się kiermasz ozdób wielkanocnych. Podopieczni warsztatów terapii zajęciowej domów pomocy społecznej oferowali swoje rękodzieło, które było nabywane przez pracowników Orlenu.

Stacja innowacja – to działa
Stacja innowacja to projekt, który polega na zgłaszaniu przez pracowników stacji paliw pomysłów innowacyjnych lub usprawniających działanie stacji i obsługę klientów. Autor jednego z nagrodzonych pomysłów to Jarosław Smulik, który prowadzi stację w miejscowości Żgów pod Łodzią. Jego pomysł polegał na możliwości kupienia kawy przez klientów bezpośrednio przy automacie do kawy, przy którym jest zamontowany terminal płatniczy. Dzięki temu klienci, którzy chcą kupić tylko kawę, nie muszą czekać w kolejce.

Pod wodzą Kisiela
Do końca tego sezonu to trenerzy Krzysztof Kisiel i Góral będą odpowiadali za drużynę ORLEN Wisła Płock. Pod ich wodzą kibice zobaczyli trzy zwycięskie mecze, a w rozgrywkach teraz czas na przerwę, poświęcony meczom kadry narodowej.
Najbliższe spotkanie szczypiorniści rozegrają dopiero 11 kwietnia.

Idą święta
W programie życzenia świąteczne złożył Minister Energii Krzysztof Tchórzewski oraz Prezes Zarządu PKN ORLEN Daniel Obajtek.

Podziel się:

Komentarze są zamknięte

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji