Sprawdzali trzeźwość kierowców autobusów. Jakie wyniki?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

We wtorek na drogach całego Mazowsza, w tym również w Płocku i powiecie płockim, policjanci prowadzili akcję „Trzeźwość w przewozie osób”. Sprawdzano, czy osoby odpowiedzialne za przewożenie innych osób, busów i autobusów, są trzeźwe. Jaki wynik na naszym terenie?

Jak tłumaczy rzecznik płockiej policji, Krzysztof Piasek, celem akcji było eliminowanie z ruchu wszystkich kierowców – zwłaszcza tych zajmujących się zawodowo przewozem osób – którzy prowadzą pojazdy w stanie po spożyciu alkoholu.

– „Trzeźwość w przewozie osób”, to działania prowadzone cyklicznie na terenie Mazowsza. Policjanci w ramach działań szczególnie kontrolują kierowców busów i autobusów. Głównym elementem kontroli jest badanie trzeźwości tych kierowców – wyjaśnia rzecznik.

19 marca płoccy funkcjonariusze skontrolowali trzeźwość 103 kierowców autobusów i busów, w tym w dwóch przypadkach przeprowadzili kontrolę na obecność w organizmie innych środków odurzających. – W wyniku przeprowadzonych kontroli policjanci nie ujawnili żadnego kierowcy prowadzącego pojazd w stanie nietrzeźwym – informuje Krzysztof Piasek.

Podziel się:

1 komentarz

  1. Rozmawia dwóch kierowców autobusów:
    -Kaziu, uważaj, dzisiaj policja sprawdza trzeźwość!
    -Mieciu, spokojnie! Wiem i tylko 3 flaszki obalilim wczoraj ze szwagrem
    – Z którym?
    – Z Jackiem – to ten co w drogówce robi

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji