Spotkania ze sztuką dla małych płocczan. Jak wyglądały?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Czy chemia jest nauką godną zainteresowania? Dlaczego warto wesprzeć orlenowską fundację? I jak wygląda Scena Małego Widza? Tego dowiecie się z najnowszego wydania Studia Grupy Orlen.

Dar serca dla fundacji
Fundacja Orlen – Dar Serca od lat spełnia rozmaite cele, zgodnie ze swoim statutem. Wsparciem do ich realizacji są środki przekazane przez podatników, pochodzące z przekazania 1% podatku dochodowego na konto fundacji.
Około pół godziny drogi od Płocka, nieopodal Gostynina, znajduje się wieś Ruszków, a w niej placówka opiekuńczo-wychowawcza “Nowy Start”, jedna z około 350, które ma pod swoją opieką Fundacja Orlen – Dar Serca. “Nowy Start” działa od 2011 roku, obecnie jest miejscem pobytu dla ósemki dzieci.
Przekazując 1% podatku dochodowego na rzecz Fundacji, pomożecie jednocześnie wesprzeć działalność rodzinnych domów dziecka.
Jak mówi Joanna Banach, prowadząca placówkę “Nowy Świat”, Orlen – Dar Serca wielokrotnie wspierało ich, np. organizując wyjazdy na kolonie letnie czy zimowe, jak również imprezy okolicznościowe.

 

ORLEN dla Płocka: Uśmiech dziecka
W ubiegłym roku po raz pierwszy PKN ORLEN zaproponował w ramach działań “ORLEN dla Płocka” bajkowe spotkania dla najmłodszych mieszkańców Płocka. W tym roku powrócono z projektem, który spotkał się z dużym odzewem wśród dzieci i rodziców. O zainteresowaniu może świadczyć szybkość rozchodzenia się bezpłatnych wejściówek oraz frekwencja podczas przedstawień.
– Zależało nam na tym, żeby umożliwić dzieciom kontakt ze sztuką w takim profesjonalnym wydaniu, stąd w Płocku gościliśmy teatry z całej Polski – mówi Justyna Prośniewska z działu sponsoringu społecznego i CSR koncernu.
W 2018 roku w ramach akcjiodbędzie się w sumie 11 – spektakli. Inicjatorem i sponsorem spotkań, dla dzieci w wieku od 4 do 9 lat, ze sztuką teatralną, podobnie jak w ubiegłym roku, jest PKN ORLEN.

Chemia nie jest nudna
Fundacja Unipetrol oraz Uniwersytet Chemii i Technologii w Pradze zorganizowały atrakcyjną wystawę chemiczną dla ponad 400 uczniów z Litwinowa i okolic pod nazwą “Bajeczny dzień z chemią”.
Organizatorzy podeszli do tematu w zabawny sposób. Chcieli pokazać, że chemia jest nowoczesnym i atrakcyjnym przedmiotem, który zapewnia nieskończoną liczbę odkryć, a przy okazji może być powołaniem do przyszłej pracy.

Rekomendacja dywidendy
Zarząd PKN ORLEN podjął decyzję w sprawie rekomendacji dywidendy za 2017 r. Propozycja, która zostanie poddana pod rozwagę Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Spółki, to utrzymanie wysokiego poziomu 3 zł na akcję, podobnie jak za rok 2016.
Od pięciu lat Koncern realizuje politykę dywidendową nakreśloną w oparciu o wskaźniki i kondycję finansową z uwzględnieniem planów rozwojowych.

– Postanowiliśmy zarekomendować utrzymanie dywidendy na wysokim poziomie mimo zrealizowanego jak dotąd wykupu akcji Unipetrolu za 3,5 mld zł i planów akwizycyjnych wewnątrz krajowego sektora naftowego, które w perspektywie średnioterminowej będą wymagały dysponowania istotnymi środkami finansowymi, niezależnie od realizowanego scenariusza. Kondycja finansowa firmy jest bardzo dobra. Bierzemy jednak też pod uwagę, że branża energetyczna, w której funkcjonuje Koncern jest szczególnie podatna na zmiany w otoczeniu makroekonomicznym, gospodarczym czy społecznym – powiedział Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Jeśli zaproponowana wysokość dywidendy spotka się z akceptacją ZWZ Spółki, Koncern wypłaci ok. 1,3 mld zł swoim akcjonariuszom w II połowie tego roku.

Zasłużony Pracownik PKN ORLEN
Rzpoczął się proces wyboru Zasłużonych Pracowników PKN ORLEN 2018. Jest to tytuł nadawany w 3 kategoriach: za całokształt wzorowej pracy zawodowej, za szczególne osiągnięcia zawodowe oraz za postawę prospołeczną.
Każdy pracownik może zgłosić kandydata w kategorii “za postawę prospołeczną”. Wniosek o przyznanie tytułu powinien zostać podpisany przez co najmniej 30 pracowników. Wniosek należy złożyć w Biurze Zarządzania Relacjami Społecznymi. Szczegółowe informacje, formularz wniosku oraz regulamin, dostępny w intranecie. Termin składania wniosków upływa 31 marca br.

Odwołany trener
Decyzją zarządu SPR Wisła Płock, Piotr Przybecki przestał być trenerem pierwszego zespołu ORLEN Wisła Płock. Jego obowiązki przejmą drugi trener Krzysztof Kisiel oraz trener bramkarzy Artur Góral. Kierowanie zespołem klub powierzył im do końca sezonu.

Zmagania pod koszem
Koszykówka jest najpopularniejszym sportem we Włocławku. Nie dziwi więc, że pracownicy Anwilu nie tylko są na trybunach Hali Mistrzów podczas meczów Anwilu Włocławek, ale także sami spędzają czas, uprawiając tę dyscyplinę sportu, m.in. podczas turnieju “Anwil pod koszem”, który w tym roku odbył się po raz drugi.

Przed nimi ostatnia prosta?
Za piłkarzami nożnymi Wisły Płock kolejne spotkanie, tym razem wyjazdowe. W meczu ze Śląskiem Wrocław osiągnęli bramkowy remis.
Wisła Płock przyjechała do Wrocławia z konkretnym nastawieniem – zdobyć komplet punktów i mieć do końca sezonu stałe miejsce w górnej ósemce tabeli. Oczekiwania jednak zweryfikowała murawa i gospodarze. Wynik 1:1, który wywalczyli do przerwy, nie zmienił się w drugiej połowie i obydwie drużyny zdobyły po punkcie.


Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji