Spotkania Filmowe z “Geniuszem”. Co jeszcze w NK Przedwiośnie?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

NoveKino “Przedwiośnie”, jak co tydzień, przygotowało sporo ciekawych propozycji. W trakcie Spotkań Filmowych obejrzymy film “Geniusz”. Premierowo zobaczymy “Ostatnią rodzinę” i “Żywioł. Deepwater Horizon”, natomiast przedpremierowo – “Dziewczynę z pociągu”.

Ostatnia rodzina

Od 30 września NK Przedwiośnie zaprasza na premierę filmu “Ostatnia rodzina”, zdobywcę Złotego Lwa dla najlepszego filmu na Festiwalu Filmowym w Gdyni oraz dwóch nagród dla aktorów pierwszoplanowych: Andrzeja Seweryna (Zdzisław Beksiński) oraz Aleksandry Koniecznej (Zofia Beksińska).

“Ostatnia rodzina” – to rozgrywająca się na przestrzeni 28 lat warszawska saga słynnej rodziny Beksińskich. W legendarne postaci Zdzisława i Tomka wcielili się Andrzej Seweryn i Dawid Ogrodnik. Towarzyszą im Aleksandra Konieczna jako Zofia Beksińska oraz Andrzej Chyra w roli marszanda Piotra Dmochowskiego. Film został zakwalifikowany do Konkursów Głównych prestiżowych festiwali – MFF w Locarno oraz FF w Gdyni. Andrzej Seweryn – za rolę Zdzisława Beksińskiego – otrzymał nagrodę dla Najlepszego Aktora na 69. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Locarno 2016.

Akcja filmu zaczyna się w 1977 roku, gdy Tomek Beksiński wprowadza się do swojego mieszkania. Jego rodzice mieszkają tuż obok, na tym samym osiedlu, przez co ich kontakty pozostają bardzo intensywne. Nadwrażliwa i niepokojąca osobowość Tomka powoduje, że matka – Zofia, wciąż martwi się o syna. W tym samym czasie Zdzisław Beksiński próbuje całkowicie poświęcić się sztuce. Po pierwszej nieudanej próbie samobójczej Tomka, Zdzisław i Zofia muszą podjąć walkę nie tylko o syna, ale także o przywrócenie kontroli nad swoim życiem. Gdy Zdzisław podpisuje umowę z mieszkającym we Francji marszandem Piotrem Dmochowskim, a Tomek rozpoczyna pracę w Polskim Radiu, wydaje się, że rodzina najgorsze kłopoty ma już za sobą. Jednak seria dziwnych, być może naznaczonych fatum wydarzeń, dopiero nadejdzie…

Żywioł. Deepwater Horizon

Druga premiera najbliższego piątku to “Żywioł. Deepwater Horizon” – zrealizowany z bezprecedensowym rozmachem, oparty na niezwykle dramatycznych faktach film producentów serii „Transformers” i „Życia Pi”.

Załoga największej i najnowocześniejszej platformy wiertniczej na świecie musi stawić czoła niewyobrażalnej potędze morskiego żywiołu podczas katastrofy o niespotykanej dotąd skali. Zbudowana w Zatoce Meksykańskiej platforma Deepwater Horizon jest wielkości małego osiedla i wysokości wieżowca. Ma wydobywać niespotykane dotąd ilości ropy, przynosząc swoim właścicielom krociowe zyski.

Podczas rozruchu wydobycia dochodzi jednak do awarii, która wkrótce doprowadza do serii eksplozji i pożaru platformy. Jednocześnie w Zatoce rozpoczyna się sztorm. Szef techników Mike Williams otrzymuje informację, że służby ratunkowe nie będą w stanie przyjść załodze z pomocą ze względu na ekstremalne warunki pogodowe. Wiedząc, że w każdej chwili może dojść do zatonięcia platformy, Williams postanawia zrobić wszystko, by ocalić swoich ludzi.

Spotkania Filmowe – Geniusz

3 października, podczas kolejnych Spotkań Filmowych, zostanie wyświetlony film “Geniusz” – historia skomplikowanej relacji słynnego amerykańskiego pisarza Thomasa Wolfe’a i jego wydawcy, Maksa Perkinsa, który odkrył dla świata takich literackich gigantów jak F. Scott Fitzgerald i Ernest Hemingway. W roli Perkinsa – laureat Oscara Colin Firth, jego protegowanego, Thomasa Wolfe’a, zagrał dwukrotnie nominowany do Nagrody Akademii Jude Law. Partnerują im trzykrotnie nominowana do Oscara Laura Linney, nominowany do Złotego Globu Guy Pearce jako F. Scott Fitzgerald, dwukrotnie nominowany do Złotego Globu Dominic West, jako Ernest Hemingway oraz laureatka Oscara Nicole Kidman. „Genius” powstał na podstawie nagrodzonej prestiżową The National Book Award biografii autorstwa Scotta Berga pt. „Max Perkins: Editor of Genius”.

Zderzenie dwóch niezwykłych osobowości, bardzo różnych, a jednocześnie silnie na siebie oddziałujących. Kiedy pierwsza powieść Thomasa Wolfe’a (Law) trafiła do rąk Maksa Perkinsa (Firth), ten był już jednym z najbardziej uznanych wydawców swoich czasów. Opanowany i raczej introwertyczny Perkins był szczególnie dumny ze swojego literackiego odkrycia, choć Wolfe, ze swoim nieokiełznanym talentem i trudną do opanowania osobowością, nie ułatwiał mu życia. Niekonwencjonalna przyjaźń, jaka ich połączyła, odmieniła życie każdego z nich na zawsze.

Na Spotkania Filmowe NK Przedwiośnie zaprasza w każdy poniedziałek o godzinie 18.30, bilety są do kupienia w cenie 15 złotych. Przed seansem, jak zawsze, do dyspozycji gości kina będzie drobny poczęstunek: herbata, ciastka, owoce.

“Dziewczyna z pociągu”

W czwartek, 6 października, o godzinie 18.30 NK Przedwiośnie zaprasza również na przedpremierowy pokaz filmu “Dziewczyna z pociągu” – ekranizację bestsellerowej książki.

Każdego dnia, dokładnie o godz. 8.04 wsiada do podmiejskiego pociągu i jedzie do pracy w Londynie. Każdego dnia spotyka tych samych ludzi i mija te same domy. Obserwuje. Rachel to bohaterka bestsellerowej powieści Pauli Hawkings “Dziewczyna z pociągu”. Ta samotna, uzależniona od alkoholu kobieta, podczas podróży zaczyna obsesyjnie podglądać pewną parę i snuć ich wymyśloną historię. Pewnego dnia odkrywa, że w obserwowanym przez nią domu wydarzyła się tragedia…

Co jeszcze w repertuarze?

  • “Sekretne życie zwierzaków domowych” dubbing 2D i 3D – gdy ludzie opuszczają dom, zwierzęta prowadzą życie pełne przygód i intryg.
  • “Bridget Jones 3” – Bridget porzuca swój dziennik i oddaje się karierze na portalach społecznościowych.
  • “Siedmiu wspaniałych” – siedmiu rewolwerowców łączy się, by pomóc w ochronie wioski przed uzbrojoną bandą złoczyńców.
  • “Smoleńsk” – młoda dziennikarka na własną rękę prowadzi dochodzenie w sprawie katastrofy smoleńskiej.
  • “Królestwo” – w pełnym tajemnic lesie rozgrywa się niesamowita opowieść o przyrodzie, tej najdzikszej i nietkniętej jeszcze ludzką ręką.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji