Spotkania Filmowe w NK Przedwiośnie

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Już w najbliższy poniedziałek, 4 lipca, w NK Przedwiośnie ponownie zagości cykl Spotkań Filmowych. Tym razem będzie on połączony z projekcją filmu “Niewygodna prawda”. To biografia, która bezpośrednio dotyka jednej z najważniejszych osób w USA – samego Georga W. Busha.

Rok 2004 jest dla Amerykanów wyjątkowo ważny… Wybierają nowego prezydenta, który ma przejąć państwową władzę. W trakcie kampanii wyborczej producentka telewizyjna – Mary Mapes pracuje nad materiałem, który może wstrząsnąć całą tamtejszą polityką. Wspólnie ze swoim ambitnym zespołem oraz jednym z najsłynniejszych prezenterów telewizyjnych, emituje przełomowy reportaż o szokującej przeszłości przyszłego prezydenta.

W jednej chwili demaskuje szokujące fakty, o których nikt wcześniej nie wiedział. Jednak jak się okazuje, to nie jest koniec historii… Tajemniczy ludzie, którzy zatuszowali kompromitujące sceny, nie poddają się bez walki. Materiał zostaje wykorzystany przeciwko dziennikarzom, którzy od tego momentu stają w świetle jupiterów. Wczoraj bohaterowie – dziś uznani za zdrajców, będą musieli bronić nie tylko swojego dobrego imienia i reputacji, ale i podstaw amerykańskiego ustroju.

Film, który został wyprodukowany w 2015 roku, w sposób wyraźny pokazuje amerykańską rzeczywistość sprzed 12 lat. Nie ma w nim przekłamania, a cała fabuła oparta jest na prawdziwym życiorysie Georga W. Busha.

“Niewygodna prawda” wywołała wiele kontrowersji poza granicami naszego kraju. Jak zostanie przyjęta u nas i czy obali nienaganny obraz Busha? Jeśli jesteście ciekawi odpowiedzi na te pytania, to zapraszamy do NK Przedwiośnie już w nadchodzący poniedziałek!

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji