SP3 gościło dwa duże turnieje siatkarskie

W czwartek oraz w sobotę, 21 i 23 maja, w płockiej Szkole Podstawowej nr 3 odbyły się dwa duże siatkarskie wydarzenia – turniej siatkówki w ramach ogólnopolskiej kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł oraz VI Rodzinny Turniej Siatkówki klasy 1-3. Patronat nad tymi zawodami objął pan Paweł Papke – Prezes PZPS i były reprezentant Polski.

Zachowaj Trzeźwy Umysł

Pierwszy z turniejów odbył się 21 maja i był zorganizowany w ramach ZTU. Udział w tym turnieju wzięło 30 zespołów, podzielonych na trzy kategorie. Były to: dwójki dziewcząt z klas czwartych, dwójki dziewcząt z klas trzecich i młodsze oraz dwójki chłopców.

Po raz pierwszy w historii, w zawodach wystartowali chłopcy. Do ich kategorii zgłosiło się pięć drużyn, które rozegrały mecze systemem każdy z każdym. Najlepszą parą okazali się reprezentujący SP3 – Sebastian Brach i Paweł Kurowski, którzy zwyciężyli we wszystkich spotkaniach. Kolejne miejsca zajęli chłopcy z SP11 IV, SP11 II, SP11 III i SP11 I.

W kategorii dziewcząt z klas czwartych, rywalizowało 15 zespołów, które były podzielone na trzy grupy eliminacyjne. Po zakończeniu eliminacji, rozpoczęły się zmagania o miejsca. W walce o końcowe zwycięstwo w zawodach spotkały się pary z SP23 I, SP3 I oraz SP11 I. Na koniec zmagań najlepszy bilans osiągnęły zawodniczki z SP23 I, które wygrały wszystkie swoje mecze, tym samym znajdując się przed SP3 I (para Oliwia Gapińska i Zuzia Mikołajczyk) oraz SP11 I. Na kolejnych miejscach uplasowały się SP3 II (para Ola Zając i Oliwia Żaglewska), SP23 II oraz SP17 I. Następne przedstawicielki SP3 zajęły odpowiednio: 8. miejsce (drużyna SP3 III, w składzie Klaudia Demianiuk i Ola Szczepańska) i 14. miejsce (drużyna SP3 IV, w składzie Klaudia Fangrat, Kamila Szostak oraz Daria Wolska).

W rozgrywkach pomiędzy uczniami klas trzecich, rywalizowało 10 drużyn, podzielonych na dwie grupy eliminacyjne, które swoje mecze rozgrywały systemem każdy z każdym. Po zakończeniu fazy eliminacyjnej, rozegrane zostały mecze o poszczególne miejsca. Ostatecznie, podobnie jak w kategorii starszych dziewcząt, po ostateczny triumf sięgnęły dziewczęta z SP23 I, które wyprzedziły SP3 I (para Ola Marchwińska i Gabrysia Łyzińska), SP3 II (para Amelka Gawek i Ola Dybiec) oraz SP3 III (para Maja Stawicka i Wiktoria Wejers).

Na zakończenie zawodów nastąpiło wręczenie nagród. Pierwsze cztery zespoły otrzymały puchary. Dodatkowo, trzy pierwsze otrzymały również medale. Ponadto, każdy z uczestników otrzymał nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego i maskotek.

Rodzinny Turniej Siatkówki

Drugie zawody to VI Rodzinny Turniej Siatkówki klas 1-3, który rozegrany został 23 maja. Turniej ten był podzielony na dwie kategorie – dwójek siatkarskich i rzucanki siatkarskiej – w którym udział wzięli uczniowie z klas 1-3, wspólnie z przedstawicielami ich rodzin.

Do rywalizacji w tym turnieju przystąpiły łącznie 22 zespoły: 6 w siatkówce oraz 16 w rzucance siatkarskiej.

W kategorii dwójek siatkarskich zespoły rywalizowały systemem każdy z każdym. Pierwsze miejsce w tych zawodach zajęła Ola Marchwińska z tatą, którzy zwyciężyli we wszystkich spotkaniach i tym samym wyprzedzili Amelkę Gawek i jej mamę.

Z kolei w rzucance, 16 zgłoszonych drużyn zostało podzielonych na cztery grupy eliminacyjne, w których rywalizacja odbywała się systemem każdy z każdym, a pojedyncze spotkanie trwało 10 minut.

Po zakończeniu zmagań eliminacyjnych, rozpoczęła się rywalizacja o miejsca końcowe. Najlepszą parą okazała się Oliwia Smakuszewska wraz z mamą, które w finale pokonały wynikiem 14:7 Szymona Bartosiaka i jego tatę. Bardzo zacięty pojedynek w tej kategorii został rozegrany o trzecie miejsce w turnieju, kiedy to Ola Dybiec i jej mama pokonały Asię Suwała i jej wujka 7:6.

Na zakończeniu zawodów tradycyjnie odbył się mecz dorosłych, który stał na wysokim poziomie. Po jego zakończeniu nastąpiło wręczenie nagród. Każdy z uczestników turnieju dostał medal za udział w tych rozgrywkach. Dodatkowo, pierwsze cztery zespoły zostały uhonorowane pucharami. Ponadto, dzieci otrzymały upominki ufundowane przez płocki Carrefour oraz Salon UPC z Atrium Mosty Płock.

Zgodnie z tradycją rozlosowane zostały również nagrody: piłki z autografami Asseco Resovii Rzeszów, Lotosu Trefla Sopot, Chemika Police i AZS Indykpol Olsztyn oraz sprzętu sportowego.