Śmiertelny wypadek pod Płockiem

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w piątek wieczorem w gminie Stara Biała. Nie żyje mężczyzna, którego potrącił samochód osobowy.

Jak poinformowali nas czytelnicy, w miejscowości Bronowo Kmiece (gm. Stara Biała) około godziny 16.30 miał miejsce wypadek ze skutkiem śmiertelnym. Doszło do potrącenia pieszego.

– Około godz. 16.25 doszło do zdarzenia ze skutkiem śmiertelnym w miejscowości Bronowo Kmiece, na drodze wojewódzkiej relacji Płock-Proboszczewice – informuje Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej policji. – Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący samochodem marki Volkswagen, 51-letni mieszkaniec Płocka, jadąc od strony Proboszczewic w kierunku Płocka, potrącił idącego w tym samym kierunku po prawej stronie 55-letniego mieszkańca powiatu płockiego, który prowadził rower – wyjaśnia rzecznik płockiej policji.

W wyniku potrącenia, pieszy zginął na miejscu. Kierujący volkswagenem był trzeźwy. Na miejscu nie ma już większych utrudnień, ruch jeszcze odbywa się wahadłowo, wkrótce jednak droga będzie przejezdna.

Podziel się:

3 komentarze

  1. Na tym odcinku, jak i na drodze Płock – Zągoty jest dużo pieszych i rowerzystów, którzy nie używają żadnych elementów odblaskowych, nie mówiąc już o światłach. Dziwię się policji, że nie interweniuje, tzn. nie prowadzi kontroli na tych odcinkach i nie eliminuje w ten sposób zagrożenia. Na tych drogach było już wiele wypadków tragicznych i nie zrobiona nic, żeby poprawić bezpieczeństwo. Jeżeli do niewidocznych pieszych i rowerzystów dołożymy nieoświetlone przyczepy ciągnikowe, pojazdy z oświetleniem ustawionym na oślepianie i bezczynność policji, to mamy horror. Oczywiście nie brakuje również kierowców, którzy się bardzo śpieszą i jeżdżą nie bacząc na bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników. Reasumując: może władze pomyślą o poboczu z prawdziwego zdarzenia. a policja niech się weźmie za robotę.

  2. Też oczekiwałem tej informacji, ale i tak dobrze, że policja nie stwierdziła, że “z całą pewnością przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków”

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji