REKLAMA

Śmiertelne zagrożenie na płockich drogach. Mają ponad 2 promile alkoholu i wsiadają za kierownicę

REKLAMA

Podczas minionego weekendu płoccy policjanci zatrzymali kilku kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu. Dwóch z nich miało w swoich organizmach ponad 2 promile alkoholu.

Funkcjonariusze każdej doby na drogach Płocka i powiatu kontrolują stan trzeźwości kierujących. Jest to priorytetowe zadanie policjantów z płockiej drogówki, w celu zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego.

PowiązaneTematy

Tylko w ostatni weekend zatrzymali kilku nietrzeźwych kierujących, w tym trzech ze sporą dawką alkoholu w organizmie.

– Pierwszy kierowca został zatrzymany jeszcze w piątek, tuż przed północą. 21-latek jechał volkswagenem golfem ulicami Gąbina, mając w organizmie 1,6 promila alkoholu – informuje asp. Krystyna Kowalska z KMP w Płocku.20 sierpnia kolejny pijany kierowca „wpadł w ręce” policjantów, tym razem na terenie gminy Stara Biała. W tym przypadku 46-letni mieszkaniec powiatu płockiego wsiadł za kółko, mając w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu.

– Wieczorem, w niedzielę 21 sierpnia nieodpowiedzialnego kierowcę zatrzymali policjanci w Słubicach. 43-latek jechał mazdą, w organizmie miał ponad 2 promile i dożywotni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów – zaznacza asp. Krystyna Kowalska.

Wszyscy zatrzymani kierowcy niebawem odpowiedzą za swoje zachowanie przed sądem. Oprócz odpowiedzialności karnej, czeka ich także wysoka kara finansowa. Policjanci apelują o zachowanie zdrowego rozsądku i trzeźwości podczas kierowania pojazdami.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 7

 1. Pijany says:

  CI PIJANI JEŻDŻĄ LEPIEJ NIŻ TE TĘPE DZIDY 30KM/H ZAWALIDROGI. MALUJACE SIĘ NA CZERWONYCH ŚWIATŁACH LUB PISZACE SMSKI. TO TEŻ POWINNO BYĆ KARALNE!!!

 2. siedzenie says:

  „Mają ponad 2 promile alkoholu i wsiadają za kierownicę” – to nie jest karalne. Jeśli ktoś wam taki kit wciska to chce was oszukać!

  • @siedzenie says:

   Czy jesteś normalny? Kieruje pijany samochodem, a ty nie widzisz problemu?
   Jakim jesteś człowiekiem? Bo norma jest ci obca..

  • @ siedzenie says:

   Jak można takie bzdury pisać, niedouczony bucu?
   Prowadzenie pojazdu w tym stanie stanowi wykroczenie z art. 85 albo 87§1 Kodeksu wykroczeń.
   Ale to dla ciebie mało, bo wiesz lepiej..

 3. Nunu says:

  Dlaczego pijani mają nie wsiadać za kierownice przecież w tym państwie wszystko można:) Gdzie jest Policja która powinna być na drogach i stanowić jakąś formę dozoru tych dróg. A państwo daje na 500 + a to towarzystwo siada za kierownice pijane :) Człowiek który pracuje szanuje prawo jazdy bo musi do pracy dojechać:) Anarchia i tyle

  • rodzice says:

   A ty, dlaczego nie szanujesz innych ludzi?

   • @rodzice says:

    O co ci chodzi? Napisał grzecznie, a że jest bezprawie na drogach to fakt. Nawet pseudo sportowcy jeżdżą po pijaku..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA


 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU