Służby ratownicze na Orlenie

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W  najbliższą środę na terenie Zakładu Produkcyjnego PKN Orlen zawyją syreny alarmowe i pojawi się sztab Zakładowej Straży Pożarnej. Na szczęście będą to tylko wewnętrzne ćwiczenia, w których będą brać udział pracownicy ORLEN Ochrony, Centrum Medycznego, Wydziałowi Ratownicy Chemiczni oraz Straż Pożarna. 

Przy tego typu ćwiczeniach, standardowo zawyją syreny alarmowe i pojawią się komunikaty głosowe na instalacji Destylacji Rurowo Wieżowej 3. Służby ratownicze zakładają, że wycie syren i komunikaty mogą być słyszalne nie tylko na terenie zakładu, ale i w jego okolicach. Manewry, które rozpoczną się o godz. 10.30, zostaną zrealizowane w oparciu o wybrane potencjalne scenariusze, przewidziane w obowiązujących Planach Operacyjno-Ratowniczych dla Zakładu Produkcyjnego w Płocku.

Ćwiczenia mają na celu sprawdzenie funkcjonowania systemu ostrzegania i alarmowania. Odbywają się one na terenie Zakładu Produkcyjnego cyklicznie, a ich przeprowadzenie ma wpływ na działania przygotowawcze służb na wypadek niespodziewanej sytuacji. Każde ćwiczenia mają inny scenariusz, który polega na sprawdzeniu, czy służby ratownicze reagują zgodnie z obowiązującymi procedurami.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji