REKLAMA

Skowronek trafił do Piekiełka – nowe przedstawienie w płockim teatrze

REKLAMA

W Teatrze Dramatycznym w Płocku zostanie wystawiony monodram „Skowronek” autorstwa Barbary Misiun. Sztuka jest realizowana w ramach Sceny Inicjatyw Aktorskich.

25 października na Scenie „Piekiełko” w Teatrze Dramatycznym w Płocku będzie miał swoją premierę monodram „Skowronek”, którego autorką jest Barbara Misiun. Aktorka przy tworzeniu spektaklu inspirowała się i wykorzystała twórczość Cypriana Kamila Norwida oraz Kazimierza Józefa Węgrzyna.

– Wzrusza mnie poezja Węgrzyna i poezja Norwida, ja określam Kazimierza Józefa Węgrzyna jako współczesnego Norwida. Napisał na przykład tak piękny tryptyk Chopinowski, któremu też można poświęcić osobny spektakl i muzyce Chopina. Tak mi się Norwid bardzo kojarzy z muzyką Chopina, z pięknym wierszem Norwida, który będę mówiła w monodramie. Wszystkich wierszy nie mogłam zmieścić, ani też w całości, to są tylko fragmenty, które połączyłam w całość – opowiadała Barbara Misiun.Autorka monodramu zwróciła uwagę, że pomysł na tę sztukę zrodził się już około 20 lat temu z zamiłowania do poezji Norwida. Spektakl oprawiony jest muzyką Józefa Kaniowskiego, wybraną przez Barbarę Misiun i zaaranżowaną przez Krzysztofa Misiaka.

Konsultacji wokalnych do monodramu udzieliła Eliza Łochowska. Plakat oraz wystawę fotograficzną „Kształtem miłości Piękno jest” zrealizowała Alicja Dziedzic.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Popularne Dyskusje

Reklama

Przeczytaj

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU