Sezon na Sobótce rozpoczęty. Zobaczcie, jakie czekają atrakcje!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Maraton pływacki, aquazorbing czy turniej siatkówki plażowej to tylko niektóre z atrakcji, jakie Miejski Zespół Obiektów Sportowych przygotował dla mieszkańców Płocka na tegoroczne wakacje.

Już w najbliższy weekend, 20-21 czerwca, odbędą się regaty wioślarskie organizowane przez Płockie Towarzystwo Wioślarskie. Z powodu rozgrywania zawodów, w dniach 17-21 czerwca nie będzie funkcjonowała wypożyczalnia sprzętu pływającego. Utrudnienia będą dotyczyć także samego kąpieliska, które do 22 czerwca będzie działać w „okrojonym rozmiarze”. Na miłośników pływania w wodach otwartych czeka „II Maraton Pływacki Dookoła Sobótki”. Do wyboru będą trzy dystanse: 1000, 2000 lub 3000 metrów. Maraton odbędzie się 27 czerwca.
Fani nietypowych wrażeń znajdą na Sobótce coś dla siebie 10 lipca. Aquazorbing, czyli zabawa na wodzie z użyciem dużych, przezroczystych kul, zawita nad zalew po raz pierwszy.
– W sierpniu fanów siatkówki plażowej zainteresuje Grand Prix Płocka. Dzieci natomiast zachęcamy do udziału w wydarzeniu organizowanym wspólnie z policją pn. „Niebieskie Lato ze służbami mundurowymi” – mówią organizatorzy. – Oprócz tego, na Sobótce działa wypożyczalnia sprzętu pływającego, sportowego i plażowego. Korzystający mają do dyspozycji min.: rowery wodne, kajaki, sprzęt do badmintona, siatkówki plażowej. Na terenie plaży w okresie letnim funkcjonuje nieodpłatna zjeżdżalnia „Anakonda” – dodają.
Fot: Babki na piasku

Fot: Babki na piasku

Wkrótce na terenie Sobótki powstanie także knajpka ze zdrową żywnością – “Babki na piasku”. Na plaży pojawił się już znak informujący o rychłym otwarciu lokalu. Będzie tam można zjeść pełnowartościowy posiłek bez konieczności powrotu do centrum.

Nad bezpieczeństwem korzystających z kąpieliska czuwać będzie zespół wykwalifikowanej kadry ratowniczej. Dyżury pełni codziennie od godziny 10 do 18.

Podziel się:

Komentarze są zamknięte

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji