Kolejny sprzęt sportowy trafi do potrzebujących dzieci dzięki Fundacji ORLEN – DAR SERCA, która, przy wsparciu PKN ORLEN, zainicjowała akcję Sport Box. Tym razem piłkarze nożni Wisły Płock przyjechali na płocką stację paliw, gdzie przekazali zebrany sprzęt.

Na stacji paliw ORLEN przy Wyszogrodzkiej 123 w Płocku tym razem spotykamy się z zawodnikami Wisły Płock, którzy zaangażowali się w akcję Sport Box. Skąd wziął się pomysł na tę akcję?

Pomóżcie spełnić marzenia dzieci!

– PKN Orlen jest firmą, która bardzo mocno angażuje się w sport, ale także w działalność charytatywną – mówi Zbigniew Burżacki, kierownik Działu Sponsoringu Społecznego i CSR w obszarze Biura Marketingu PKN ORLEN. – Orlen od wielu lat na przykład pomaga wszystkim domom dziecka w Polsce. Chcemy dać szansę również naszym klientom na zaangażowanie się w działania społeczne. Ta akcja łączy oba aspekty – działania sportowe i prospołeczne – tłumaczy Zbigniew Burżacki.

Fot. PKN ORLEN

– Dostaliśmy sygnał, że jest taka akcja organizowana i uznaliśmy, że to bardzo fajna inicjatywa – mówi Seweryn Kiełpin, zawodnik Wisły Płock. – Zebraliśmy sprzęt, każdy zrobił zrzutkę. Jesteśmy dumni, że możemy pomóc – dodaje piłkarz nożny.

Co przekazali zawodnicy? – Ja wrzuciłem koszulkę i spodenki, które, można powiedzieć, były sentymentalne, gdyż to w nich zaczynałem profesjonalne treningi – zdradza Bartłomiej Sielewski z Wisły Płock. – Szkoda było mi je wyrzucić, gdyż były niezniszczone, a dzięki tej akcji mogłem je przekazać i mam nadzieję, że ktoś będzie miał jeszcze z nich dużo pociechy – mówi piłkarz.

Co stanie się z zebranymi przedmiotami? – Trafią do dzieci objętych zarówno w Płocku, jak i w Warszawie, opieką streetworkingową – mówi Zbigniew Burżacki. – W Płocku, przypomnę, ten program funkcjonuje już od 3-4 lat. Są to dzieci zagrożone wykluczeniem społecznym, one otrzymają cały zebrany sprzęt – wyjaśnia kierownik Działu Sponsoringu Społecznego i CSR w obszarze Biura Marketingu PKN ORLEN.

Fot. PKN ORLEN

– Na pewno kibice mają duże tradycje we wspieraniu takich akcji charytatywnych. Myślę, że tutaj specjalnie nie trzeba nikogo zachęcać, bo kibice sami lubią się zorganizować. Ale wszystkich mieszkańców Płocka i nie tylko zachęcam do wspierania akcji, bo jest to bardzo potrzebne dzieciom w starcie sportowym. Każdy ma swoje marzenia, ale niektórym trzeba pomóc je zrealizować – podsumowuje Seweryn Kiełpin.

Sport Box – ty też możesz pomóc!

Podczas trwania akcji Sport Box, na dwóch stacjach ORLEN w Płocku i Warszawie, w specjalnych kontenerach każdy chętny może zostawić sprzęt sportowy, nowy lub używany, nieuszkodzony lub wymagający niewielkiej naprawy.

Fot. PetroNews

– Akcja społeczna SPORT BOX to inicjatywa, która z jednej strony generuje konkretną pomoc dla najbardziej potrzebujących, a z drugiej stwarza możliwość zaangażowania się wszystkich chętnych w działania charytatywne. Liczymy, że do akcji dołączy wiele osób. My zrobimy wszystko, aby podarowany sprzęt trafił do tych, którzy najbardziej go potrzebują – mówi Iwona Tandecka, Prezes Fundacji ORLEN – DAR SERCA.

Jak wyjaśniają organizatorzy, SPORT BOXY są już dostępne na stacjach ORLEN. Znajdujące się w nich przedmioty będą systematycznie sprawdzane i w razie potrzeby serwisowane. Co można przekazać? Na przykład rolki, kaski, różnego rodzaju piłki, piłeczki, skakanki, hula hop czy rakiety itp.

Adam Wiśniewski: Warto pomagać dzieciom. Trwa akcja Sport Box

Wszystkie zebrane przedmioty zostaną przekazane partnerom akcji – Stowarzyszeniu Wędka w Płocku oraz Grupie Pedagogiki i Animacji Społecznej Praga-Północ w Warszawie, które podzielą sprzęt między najbardziej potrzebującymi dziećmi. Akcja potrwa do grudnia 2017 r.

Specjalnie oznakowane SPORT BOXY są już dostępne na stacjach paliw ORLEN:

– Płock ul. Wyszogrodzka 123
– Warszawa ul. Migdałowa 2.

Jeśli chcecie pokazać, że w Płocku są pozytywni ludzie, w trakcie przekazywania sprzętu sportowego zróbcie sobie selfie przy Sport Box i prześlijcie do nas, na nasz KONTAKT wraz ze swoim imieniem. Wszystkie przesłane nam zdjęcia zamieścimy na koniec akcji w gazecie PetroNews i na portalu PetroNews.pl.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Warto Przeczytać

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji