Sekulski i Wlazło wracają do Płocka

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W sobotę o godz. 15.30 Wisła na własnym terenie zmierzy się z Jagielonią Białystok. Jaga jest przeciwnikiem, który zdecydowanie leży płockiej ekipie. Dotychczas cztery mecze między obiema zespołami to cztery wygrane Wisły. Przeciwnik mocny, ale Wisła zdecydowanie ma patent na rywala ze Wschodu.

Białostocki zespół gra bardzo nierówno, a ostatnimi czasy niezbyt skutecznie reprezentowali się ofensywni gracze Jagielonii. Wszystko zmieniło się jednak w ostatnim spotkaniu z Zagłębiem Lubin, na którym spora liczba drużyn się przełamywała. Jedną z takich drużyn jest Wisła, ale i Piast, Jagielonia oraz Lechia. Historia przemawia zdecydowanie za Wisłą, a wraz z historią pewna chęć zapomnienia o porażce w Gliwicach. Są jednak dwa nazwiska w drużynie z Białegostoku, które będą chciały dobrze się pokazać. Wychowanek – Łukasz Sekulski, który, niestety, już kilka razy zdobywał bramkę grając po drugiej stronie barykady. Po raz pierwszy naprzeciw Wisły w Ekstraklasie stanie również Piotr Wlazło, którego płocka publiczność będzie dobrze wspominać.

W szeregach Wisły, w podobnej sytuacji stanie Damian Szymański, którego Jagielonia już nie chciała. Sam zawodnik pokazał po przejściu do Wisły, że jest super zawodnikiem. Ale uciekając od historii trzeba pamiętać, że obie drużyny potrafią zaskoczyć. Obie lubią grać skrzydłami i szybko się przemieszczać. Dlatego ten mecz może być ciekawy i bardzo otwarty, co stwarza idealne widowisko dla kibica.

W płockiej Wiśle będzie mógł już zagrać Igor Łasicki, który nie grał z Piastem (pauzował za kartki). Do gry gotowy jest już z pewnością Alan Uryga i Kamil Sylwestrzak, którzy w miniony weekend zagrali w rezerwach, zbierając niezłe recenzje. Dlatego zapraszamy na stadion przy Łukasiewicz 34.

Poprzednie mecze z Jagielonią Białystok
Jagielonia Białystok – Wisła Płock 1:3 (5.08.2001 r)
Wisła Płock – Jagielonia Białystok 1:0 (24.11.2001 r)
Wisła Płock – Jagielonia Białystok 1:0 (15.08.2016 r)
Jagielonia Białystok – Wisła Płock 1:2 (17.12.2016 r)

Wisła Płock – Jagielonia Białystok, sobota 4 listopada o godzinie 15.30.

Marek Wojciechowski

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji