ŚDM – ułatwienia dla pielgrzymów na Mazowszu i… bezpłatne baseny w Płocku

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Już za tydzień rozpoczynają się Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Przed spotkaniem z papieżem odbywać się będą Dni Diecezjalne, także w Płocku, ale również na całym Mazowszu. Z tego względu na pielgrzymów i wolontariuszy czeka mnóstwo udogodnień, a w Płocku darmowe baseny czy siłownia.

Liczne atrakcje przygotowane dla wiernych, którzy zdecydują się na Dni Diecezjalne na Mazowszu, pomoże zlokalizować aplikacja mobilna – ŚDM Mazowsze. Pielgrzymi za darmo będą mogli podróżować Koleją Mazowiecką.

Darmowa komunikacja

Od 20 do 25 lipca uczestnicy, wolontariusze, koordynatorzy wolontariuszy, organizatorzy będą mogli korzystać z nieodpłatnych przejazdów środkami warszawskiej komunikacji miejskiej w I i II strefie biletowej ZTM, pociągami Kolei Mazowieckich na terenie województwa mazowieckiego oraz pociągami Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Osoby te wyposażone są w odpowiednie identyfikatory ze specjalnym hologramem.

Oprócz bezpłatnych przejazdów po Mazowszu podczas Dni w Diecezjach, Koleje Mazowieckie uruchomią na zlecenie poszczególnych diecezji dodatkowo 19 pociągów dla zorganizowanych grup na Wydarzenia Centralne do Krakowa. Pociągi zatrzymają się w Krakowie Głównym i Podłężu. W sumie w obie strony pojedzie nimi około 19 tys. pielgrzymów. Dla indywidualnych osób do dyspozycji jest pociąg „Dragon”, który od początku wakacji kursuje codziennie.

ŚDM w telefonie

śdm_mazowszeZ myślą o pielgrzymach biorących udział w Światowych Dniach Młodzieży, którzy przyjadą na Mazowsze, została stworzona aplikacja mobilna. Można ją pobrać bezpłatnie przy pomocy kodu QR z bidonu oraz przewodników, które otrzymają zarejestrowani uczestnicy Dni w Diecezjach, a także bezpośrednio ze sklepów: Google Play, App Store i Windows Store.

Aplikacja mobilna „ŚDM Mazowsze” pozwoli pielgrzymom zaplanować zarówno zwiedzanie Mazowsza, jak i zaplanować aktywny wypoczynek. Aplikacja to nie tylko lista najciekawszych atrakcji turystycznych Mazowsza, ale też wykaz wydarzeń, które odbywają się w tym czasie w naszym regionie czy szereg praktycznych informacji dotyczących np. możliwości bezpłatnego podróżowania na terenie województwa.

Goszczący na Mazowszu uczestnicy ŚDM będą mogli dzięki odpowiednim identyfikatorom bezpłatnie zwiedzać wystawy stałe i czasowe we wszystkich instytucjach kultury podległych samorządowi województwa, a także brać udział w wydarzeniach i spotkaniach zorganizowanych z myślą o nich.

Basen i siłownia za darmo

Również i Płock hojnie dorzucił się do oferty dla uczestników Światowych Dni Młodzieży. Zgodnie z zarządzeniem prezydenta Płocka, w dniach 20-25 lipca zasponsorujemy na przykład opłaty za usługi komunalne świadczone przez Miejski Zespół Obiektów Sportowych Podolance, Jagiellonce czy Kąpielisku Miejskim „Sobótka” przy ul. Rybaki.

Uczestnicy ŚDM, posiadający imienne identyfikatory, mają prawo również korzystać ze sprzętu pływającego i sportowego na Sobótce nieodpłatnie.

Darmowa w tych dniach (również zgodnie z zarządzeniem prezydenta Płocka) będzie dla uczestników ŚDM siłownia Orlen Arena.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji