Saperzy na budowie obwodnicy. Znaleziono pociski

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Czytelnik zapytał nas, jaka inwestycja rozpoczęła się między cmentarzem komunalnym a lotniskiem. To właśnie tam rozpoczęła się budowa drugiego odcinka obwodnicy Płocka. I to – prawie – z hukiem, bo od znalezienia pocisków.

Pierwszym etapem inwestycji była wycinka drzew. Ciekawostką jest, że na początku prac ziemnych wykonawca natrafił na dwa pociski artyleryjskie. Do ich rozbrojenia niezbędni okazali się saperzy z Kazunia.

Obecnie prace przebiegają zgodnie z planem.

– Dwukilometrowy, drugi odcinek obwodnicy połączy rondo Otolińska na granicy miasta z nowym węzłem „Bielska” – informuje Konrad Kozłowski z zespołu współpracy z mediami UMP. – Droga pobiegnie wzdłuż lotniska i ulicy Jędrzejewo – wyjaśnia.

fot. Urząd Miasta Płocka

fot. Urząd Miasta Płocka

Na węzeł „Bielska” składać się będą dwa wiadukty – drogowy i kolejowy. Obwodnica „przejdzie” bowiem pod ul. Bielską oraz pod torami. Ulica Bielska zostanie wyniesiona do góry, na wiadukt o długości 800 metrów. Firma Skanska, wykonawca inwestycji, ma czas na zakończenie prac do 30 listopada 2017 roku. Koszt budowy drugiego odcinka obwodnicy to 37,5 mln zł.

Ratusz zapewnia, że kierowcy nie napotkają utrudnień w poruszaniu się po ulicy Bielskiej.

mag

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji