Samorządowcy razem z dziećmi zasadzili drzewa. Rusza akcja #DrzewoDlaPolski

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Samorządowcy wraz z dziećmi zasadzili drzewa na terenie Miejskiego Przedszkola nr 5 przy ul. Lachmana w Płocku. Dzięki temu, 13 drzewek ozdobiło przedszkolną alejkę. Nie obyło się też bez występów przedszkolaków.

17 marca o godz 12.30 na terenie Miejskiego Przedszkola nr 5 w Płocku przy ul. Lachmana 28 samorządowcy wraz z dziećmi sadzili drzewa. Ten gest jest kolejną z wielu inicjatyw samorządowców i parlamentarzystów ziemi płockiej i mazowieckiej, które mają proekologiczny wymiar.

– Jest to kolejna proekologiczna inicjatywa. Oprócz tężni i programu antysmogowego, dziś sadzimy drzewa. Ten dzień nie jest przypadkowy, bowiem dziś rusza zabawa pod hasłem #DrzewoDlaPolski. Obserwujcie naszego Facebooka i Tweetera, bo będą się działy fajne i proekologiczne rzeczy – zachęcał radny Tomasz Kominek.

Marszałek województwa mazowieckiego, Adam Struzik, przypomniał o nieroztropnej ustawie, która doprowadziła do wyrębu tysięcy drzew. Podkreślił, że ich działania to antyteza na te właśnie działania i w związku z tym urzędnicy z Płocka postanowili drzewa sadzić.

fot. PetroNews

Prezydent Andrzej Nowakowski obiecał natomiast, że w tym roku zostaną posadzone setki tysięcy drzew w Płocku. Podkreślił, że urząd miasta będzie się starać, by w naszym mieście było czym oddychać, mimo kominów. Prezydent wspomniał też o planie powstania Ojcowskiego Parku, w którym każdy dumny tata będzie mógł posadzić swoje własne drzewo. Interpelację w tej sprawie złożyli radni Tomasz Kominek, Michał Sosnowski, Małgorzata Struzik i Michał Twardy. Prezydent, zapytany o miejsca, w których miałyby powstać takie parki oznajmił, że w planach jest kilka miejsc i z pewnością nie będą to działania jednorazowe.

Poseł na Sejm Piotr Zgorzelski podczas spotkania zaznaczył, że akcja “Posadź drzewo dla Polski” jest bardzo ważna ponieważ nasz kraj zajmuje czołowe miejsce pośród najbardziej zanieczyszczonych krajów, jeżeli chodzi o powietrze.

fot. PetroNews

Podsumowaniem wystąpień było przemówienie dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 5, Elżbiety Brześcińskiej, która podkreśliła, że owa placówka mieści aż 287 dzieci i tym samym jest największym przedszkolem w Płocku. Podzielone zostało na 13 oddziałów i stąd taka liczba drzew.

 

– Każdy oddział będzie mieć swoje drzewo z tabliczką, którym będzie musiał się opiekować – powiedziała dyrektor przedszkola. – Wiadomo, że dzieci przechodzą z oddziału na oddział, więc co roku będą miały okazję opiekować się nowym drzewem. Każdy oddział dostanie zestaw konewek, żeby mógł dbać o swoje drzewo. Rośnijmy razem z drzewem – dodała.

Ogrodnik Miasta Płocka, Justyna Smolińska-Jagielska dodała, że drzewa, o których mowa, to jarzęby mączne, odmiana Magnifica. Wyjaśniła, że dzięki niespotykanym liściom jarzębu, dzieci będą mogły poznawać jego różne typy oraz rodzaje. Najmłodsi będą mogli zapoznać się też z ich włochatą fakturą, co stanowi również dodatkowy element edukacyjny.

fot. PetroNews

– Drzewa nie zacienią mocno przedszkola, ale pomogą w skwarne dni, by nie było zbyt gorąco w salach. Dodatkowo, dzieci będą mieć charakterystyczne owoce, które będą mogły wykorzystać w pracach plastycznych – dodaje ogrodnik.

Po przemowach, nadszedł czas na wspólne sadzenie drzew. Każdemu drzewku została nadana nazwa oddziału, która została umieszczona na wcześniej przygotowanych tabliczkach. Dzieci podczas prac wręczały gościom medale,  wbijały wspólnie tabliczki a na sam koniec zaśpiewały piosenkę o tym, że warto mieszkać na planecie Ziemi.

 

 

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji